Jak szybko i skutecznie sprzedać nieruchomość

8

Rozmowa z Jarosławem Kaszubą, licencjonowanym brokerem z dwudziestoletnim doświadczeniem, pracującym w Exit All Seasons Realty

Jak przygotować się do sprzedaży nieruchomości na tymczasowym rynku?
Z mojej wiedzy i doświadczenia w tej branży wynika, że sprzedający nie jest w stanie promować swojej posiadłości tak kompetentnie, jak uczyni to profesjonalna agencja nieruchomości. Zasada jest prosta – im więcej brokerów i potencjalnych kupujących widzi nieruchomość na rynku, tym większa jest szansa na atrakcyjną ofertę.

Jakie są pana sugestie?
Aby umożliwić agentowi profesjonalny marketing, sugeruję podpisanie umowy przez sprzedającego nieruchomości. Podpisanie takiej umowy z wykwalifikowanym brokerem obliguje do solidnej obsługi. Ponadto taki kontrakt jest zawarty na specyficzny okres czasu, więc pośrednik jest dodatkowo zmobilizowany, aby sfinalizować transakcję. Podsumowując: dla sprzedających, którzy chcą korzystnie i szybko sprzedać nieruchomość, umowa na sprzedaż jest optymalnym rozwiązaniem.

Czym sprzedający powinien się kierować przy wyborze pośrednika handlu nieruchomościami?
Sprzedaż nieruchomości jest poważną transakcją, dlatego każdy sprzedający powinien zdać się na pomoc specjalisty. Znający rynek broker nie tylko skutecznie wyceni nieruchomość, ale także zaplanuje strategię sprzedaży, pomoże ustalić oferowaną cenę, kompetentnie przeprowadzi negocjacje pomiędzy sprzedającym a kupującymi. Ważne jest, aby pośrednik handlu nieruchomościami miał doświadczenie, co pomoże uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Oprócz wieloletniej praktyki sprzedający broker powinien także działać na obszarze, gdzie znajduje się nieruchomość przeznaczona na sprzedaż.

Jakie systemy wymiany ofert zapewnia Exit All Seasons Realty?
W naszym biurze zapewniamy klientom dwa systemy wymiany ofert: jeden rozciąga się nad dzielnicami Queens i Long Island, a drugi obejmuje dzielnice Brooklynu. Wielu sprzedających wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie przy sprzedaży nieruchomości ma MLS (Multiple Listing Service – System Wymiany Ofert). Jest to elektroniczna baza wymiany ofert nieruchomości, gdzie agenci z biur członkowskich współpracują w transakcjach real estate. Taka sieć profesjonalnych biur pośredniczących w handlu nieruchomościami, które współpracują ze sobą przy sprzedaży, kupnie lub wynajmie nieruchomości, jest niezastąpionym narzędziem dla każdego agenta.

ROZMAWIAŁA: ELŻBIETA POPŁAWSKA

Exit All Seasons Realty
Queens & Long Island
65-46 Grand Ave
Maspeth, NY 11378
(718) 416-4411

Autor: Elżbieta Popławska