Kolonie w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark

131
Na półkoloniach w Fundacji Kulturalnej w Clark dzieci ruszają po wakacyjną przygodę ZDJĘCIA: ELŻBIETA KRAKOWSKI, EMILIA DENERT

W Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, w ramach półkolonii, dzieci rozpoczęły 5 sierpnia swoją morską wyprawę po wakacyjną przygodę. Będą płynęły po morzach i oceanach, aby ostatecznie zakończyć swoją podróż 30 sierpnia. Nic tak nie cieszy, jak odkrywanie nowego, nieznanego świata, a czas spędzony wspólnie z koleżankami i kolegami to przyjaźnie na długie lata.

Pierwszy dzień swojej wyprawy dzieci rozpoczęły od poznania zaczarowanego świata mórz i oceanów. Choć wydaje się, że wszystko jest znane, lecz gdy przyjrzymy się dokładniej, to i muszla z plaży może zaskoczyć dzieci swoim szumem i blaskiem odbijającego się słońca.

Baseny, zjeżdżalnia, prysznice i inne atrakcje na szkolnym podwórku, na miękkiej, zielonej trawie, sprawiają, że dzieci czują się jak na plaży


Ktoś musi te tajemnice im zdradzić. Najlepiej robią to pisarze, którzy korzystając z otrzymanego w darze natchnienia roztaczają wokół aurę tajemniczości, potęgi i piękna morskiego podróżowania. Dzieci na półkoloniach w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark przemierzą szlaki bohaterów powieści i bajek.

Aby wyruszyć w morską podróż, trzeba najpierw przygotować łodzie


Każdej podróży towarzyszą niespodzianki, jak: ukryty skarb na bezludnej wyspie, spotkanie z piratami czy groźnymi zwierzętami. Dzięki temu nasze dzieci wcielą się w postaci podróżników, badaczy, biologów, odkrywców, aby na chwilę zapomnieć o szkole i codzienności.

Łowienie ryb wcale nie jest takie proste


Jak podróże, to wiersze, piosenki, konkursy, zgadywanki. Ale nie tylko – to również poprawianie kondycji fizycznej podczas sportowej rywalizacji. Morza i oceany to przede wszystkim woda. O tym też nie zapominamy. Baseny, zjeżdżalnia, prysznice i inne atrakcje na szkolnym podwórku, na miękkiej, zielonej trawie, sprawiają, że dzieci czują się jak na plaży, gdzie spadają na nie miliony kropel wody, jak ze wzburzonych fal.
Czego chcieć więcej? Pozostaje cieszyć się, że nasze dzieci są jeszcze w takim wieku, że wszystko je bawi, i życzyć im, by szkołę kojarzyły nie tylko z nauką, ale i z przyjemną zabawą.

W podróży po zaczarowanym świecie mórz i oceanów towarzyszą dzieciom nauczycielki: Emilia Denert (z lewej) i Elżbieta Krakowski

Dmuchamy w żagle i ruszamy z dziećmi z półkolonii w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark w wakacyjną podróż, niepowtarzalną jak każda chwila życia.
Witaj, przygodo! Zapraszamy do nas!