Koncert chórów Okręgu VII

149
Chór żeński Jutrzenka S. Brooklyn, NY, nr 226; dyrygent Izabella Kobus-Salkin ZDJĘCIA: ELŻBIETA POPŁAWSKA

Chórzyści Okręgu VII, członkowie Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce (najstarszej organizacji polonijnej) – Polish Singer Alliance of America – tradycyjnie, jak każdego roku, wystąpili w koncercie noworocznym dla Polonii.

Inicjatorką tych koncertów jest znana w środowisku polonijnym Izabella Kobus-Salkin, obecnie naczelna dyrektor muzyczna Okręgu VII.

Chór męski Chopin Passaic, NJ, nr 182; dyrygent Anthony Tabish

Spotkanie odbyło się w kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie w godzinach popołudniowych po mszy świętej. Wystąpiło sześć chórów oraz dziecięcy zespół Wianek, który znakomicie się zaprezentował, a najmłodsi artyści zdobyli największe brawa.

Chór mieszany Hejnał, Greenpoint, NY,nr 323; dyrygent Janusz Sporek

Wielkie podziękowania należą się wszystkim chórzystom i dyrygentom za przygotowanie tego pięknego występu. Związek Śpiewaków Polskich w Ameryce to jedna z nielicznych organizacji, która nieustająco i z wielkim zaangażowaniem od ponad 100 lat prezentuje polską kulturę i tradycję.

Chór mieszany Aria Wallington, NJ, nr 303; dyrygent Barbara Miluk-Kolasa

Podziękowania należą się także członkom Hejnału i jego prezesowi Mirosławowi Kostro za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich chórzystów po zakończonym koncercie, jak również Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, której zarząd bez żadnych opłat udostępnił śpiewkom salę.

Chór żeński Marcella Kochańska-Sembrich, Filadelfia, PA, nr 321; dyrygent David Zagórski

Okręg VII jest najprężniej działającym okręgiem w Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce. Oprócz działalności lokalnej – oprawa muzyczna mszy świętych, udział w wydarzeniach kulturalno-patriotycznych, koncertach i akademiach) – organizuje koncerty kolęd, coroczne spotkania w West Point, upamiętniające rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki, przygotowuje zjazdy okręgu i bierze udział w Międzynarodowych Zjazdach Chórów Polonijnych.

Chór mieszany Polonia Paderewski, New Britanin, CT, nr 287; dyrygent Klaudia Naumowicz-Niewiadomska

Trzeba podkreślić, że chórzyści biorą udział w Paradzie Pułaskiego od czasu jej powstania i uczestniczą we mszy z tej okazji w katedrze św. Patryka.

Zespół dziecięcy Wianek, dyrygent Izabella Kobus-Salkin

Zapisz się do chóru i śpiewaj razem z nami.

kontakt: Jeff (Zdzisław), tel. (908) 875-0999