Małgorzata i Andrzej Natkańcowie uhonorowani

88

Specjalne wyróżnienie za działalność charytatywną przyznawane przez Children’s Smile Foundation otrzymało w tym roku małżeństwo Małgorzata i Andrzej Natkańcowie. Statuetkę wręczono im podczas dorocznego Balu Walentynkowego tej fundacji.

Prawie 350 osób wzięło udział w charytatywnej imprezie Fundacji Uśmiech Dziecka, z której dochód przeznaczony był na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele wielu polonijnych organizacji i instytucji, którym krzywda ludzka nie jest obojętna. Podczas dorocznego Balu Walentynkowego, który odbył się w sobotę, 13 lutego, w Elite Palace na Woodside na Queensie uhonorowano Małgorzatę i Andrzeja Natkańców, właścicieli firmy AMN Corporation Heating & Plumbing Contractor z Maspeth, którzy wspierają finansowo działalność Children’s Smile Foundation praktycznie od początku jej istnienia.

„To wyróżnienie sprawiło nam wielką radość i miło było je otrzymać jako dowód tego, że fundacja docenia nasze starania, ale tak naprawdę nie dla zaszczytów angażujemy się w jej działania – powiedział „Nowemu Dziennikowi” Andrzej Natkaniec. – Na ile możemy, to wspomagany charytatywną działalność Children’s Smile Foundation i na pewno w miarę swoich możliwości będziemy to robić dalej” – zapewnił pan Andrzej w imieniu swoim i żony Małgorzaty.

W trakcie imprezy miał miejsce m.in. koncert wychowanków Kobo Music Studio, szkoły muzycznej prowadzonej przez Bożenę Konkiel. Swoje umiejętności zaprezentowali Claudia Nytko, Nicholas Kaponyas i Robert Bronchard.

Bardzo ważną częścią balu była licytacja, prowadzona przez Marka Skulimowskiego, prezesa Children’s Smile Foundation, która przyniosła fundacji dochód w wysokości 6350 dolarów – oczywiście z przeznaczeniem na pomoc dzieciom. W jej trakcie zlicytowano m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem, koszulkę Justyny Kowalczyk oraz piłkę z podpisani polskich tenisistów. Koneserzy sztuki mieli okazję nabyć dwie litografie Rafała Olbińskiego wraz z jego nową książką, a także obrazy Bogdana Kujawskiego, Zbigniewa Sokołowskiego i Haliny Wiel.

Poza tym przeprowadzono loterię fantową, z której dochód – ponad 4 tys. dolarów – przeznaczono na leczenie Matyldy Jastrowicz, rocznej dziewczynki walczącej z nowotworem oka. Impreza, podczas której do tańca grał zespół The Masters, po raz kolejny okazała się sukcesem Fundacji Uśmiech Dziecka, a organizatorzy nie kryli radości z jego przebiegu.

„Bal był bardzo udany dzięki naszym wspaniałym gościom, którzy mimo postu byli z nami i wspierali chore dzieci – podkreśliła Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza fundacji. – Jak ktoś powiedział, 'chore i cierpiące dzieci nie zdrowieją na czas postu' i na szczęście są tacy, którzy to rozumieją i je wspierają. Zebraliśmy ponad 10 tys. dolarów. Dziękujemy wszystkim gościom oraz hojnym sponsorom, dzięki którym możemy nieść pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los” – wyjaśniła Joanna Mrzyk.

Autor: WueM