Mikołajkowy Uśmiech Dziecka

39

Ponad 400 osób wzięło udział w imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Children's Smile Foundation. Odbyła się ona w godzinach popołudniowo-wieczornych w sobotę, 3 grudnia, w dużej sali gimnastycznej szkoły działającej przy kościele św. Macieja na Ridgewood.


Po raz kolejny tłumy dzieci i rodziców bawiły się wyśmienicie, pomagając przy okazji najbardziej potrzebującym polonijnym rodzinom. Jak powiedziała dyrektor wykonawcza fundacji Joanna Mrzyk, dochód z imprezy zostanie w znacznej części przekazany dwóm polskim rodzinom z Brooklynu, których dzieci są bardzo chore. Tylko podczas loterii uzbierano na ten cel 2285 dol. – w sumie ponad 5 tys. dolarów zostanie przekazanych na świąteczną pomoc rodzinom dotkniętym przez los. W imprezie wzięło udział 217 dzieci oraz około 180 dorosłych.

Wszystkie maluchy otrzymały prezenty, które wręczył im Święty Mikołaj, przy okazji chętnie pozując do zdjęć. Poza tym w trakcie 4-godzinnej zabawy (od 5 ppoł. do 9 wiecz.) było wiele różnych atrakcji: konkursy, arts & crafts, malowanie twarzy, tańce, pokazy klaunów z „Circus show”, loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, a także występ dziecięcego zespołu Gaudete z Maspeth, prowadzonego przez Ewę Gindorowicz. Zespół śpiewał kolędy oraz piosenki świąteczne. Nie zabrakło poczęstunku, w tym gorącego obiadu, dla wszystkich uczestników imprezy. Do zabawy przygrywał zespół The Masters, przy którego muzyce bawiły się dzieci oraz dorośli.

Wśród gości specjalnych pojawiła się konsul Sabina Klimek z mężem Wojtkiem oraz córeczką Julią. Byli także członkowie zarządu Children's Smile Foundation na czele z Krzysztofem Rostkiem, jej założycielem, oraz prezesem elektem Mariuszem Śniarowskim. Niebawem przejmie on obowiązki po Marku Skulimowskim, który zrezygnował z funkcji prezesa Children's Smile Foundation po tym, jak został prezesem Fundacji Kościuszkowskiej.

Imprezę prowadziła Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Fundacji Uśmiech Dziecka. Była ona bardzo zadowolona z przebiegu zabawy mikołajkowej, podobnie jak osoby, które wzięły w niej udział. „Według uczestników imprezy była ona bardziej udana niż ubiegłoroczna. Być może dlatego, że brały w niej udział tylko dzieci do lat 10. Z reguły te starsze więcej biegają i robią dużo zamieszania. A poza tym pod koniec przeznaczyliśmy więcej czasu niż zazwyczaj na zabawę dla dorosłych przy muzyce granej przez zespół” – powiedziała Joanna Mrzyk.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu wielu sponsorów, którym Children's Smile Foundation serdecznie dziękuje za pomoc. Wśród nich byli m.in.: Lowell Foods, Syrena Bakery, P-SFCU, Bridge Capital Enterprises, Ridgewood Saving Bank, Euro Deli, dr Iwona Mienko, Kearny Federal Savings, Maspeth Dental Savings, Migiel Funeral Home oraz Krakus Deli.

Autor: ChSF