Muzeum w Port Washington zaprasza

12

W sobotę, 10 października, o godz. 13:00 w polsko-amerykańskim muzeum w Port Washington zostanie przedstawiony program z cyklu "Akceptujemy nasze różnice".

 

Fragment ekspozycji w muzeum w Port Washington
Fot. Elżbieta Popławska

W sobotę, 10 października, o godz. 13:00 w polsko-amerykańskim muzeum w Port Washington zostanie przedstawiony program z cyklu "Akceptujemy nasze różnice" – w ramach programu Centrum Holokaustu powiatu Suffolk na temat różnorodności poglądów i porozumienia między ludźmi.

W tym roku z serii słynnych Polaków muzeum przedstawia życie Marii Skłodowskiej-Curie. Wyświetlony zostanie film o życiu słynnej Polki. Okolicznościowo przemówi do zebranych Maria Bilski ze Związku Zawodowego Kobiet im. Marii Skłodowskiej-Curie na Brooklynie.
Zainteresowanych serdecznie zapraszamy, mile widziani są studenci i uczniowie. Po programie można będzie zwiedzić muzeum. Na zakończenie – poczęstunek.
Koordynatorem tego program jest Bożena Urbanowicz-Gilbride, od 20 lat wspomagająca działalność muzeum jako jego członkini i aktywna działaczka po dzień dzisiejszy. Oprócz pracy wolontariuszki, systematycznie wspólnie z mężem Ryszardem przekazuje corocznie donacje na rzecz tej placówki.

Polish-American Museum
16 Belleview Ave.
Port Washington, NY 11050
Tel. (516) 883-6542

Autor: Elżbieta Popławska