Najpiękniejsza Polka w New Jersey wybrana

491
Pierwsza prezentacja uczestniczek konkursu (od lewej): Bernadette Pych, Julia Zieliński, Victoria Sieczka, Natalia Łapiński, Paulina Chaim i Wiktoria Jurgowska ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/ NOWY DZIENNIK

W eleganckiej restauracji Wallington Exchange w Wallingtonie, NJ, odbyły się w sobotę, 14 września wybory Miss Polonii New Jersey 2020. O tytuł najpiękniejszej Polki rywalizowało sześć dziewcząt: Bernadette Pych, Julia Zieliński, Victoria Sieczka, Natalia Łapiński, Paulina Chaim i Wiktoria Jurgowska.

Galę poprowadziła Karolina Płaczek – niegdyś świetna tancerka, a potem Miss Polonia New York 2015, Miss Polonii USA 2017 i Miss Polonia World 2018. Wspierali ją DJ Daniel Szewczyk i DJ Wiktor Ziarno. Oni też zapewnili świetną oprawę muzyczną. Należy dodać, że sala była pełna, gdyż tego typu wybory zawsze budzą duże emocje i przyciągają wielbicieli… pięknych kobiet.

Karolina Płaczek (z lewej) i Katarzyna Marnik witają gości i otwierają galę

Kandydatki oceniało jury w składzie: Tomasz Adamek – były medalista Mistrzostw Europy w Boksie oraz zawodowy mistrz świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w wadze junior ciężkiej oraz World Boxing Council (WBC) w wadze półciężkiej, Beata Dul – Miss Polonia NJ 2019, Ewa Pondo – związana ze światem medycyny, Agata Król – Senior Vice President Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Sławomir Gancarz – właściciel firmy EuroCare.

Jury konkursu (od lewej): Agata Król, Tomasz Adamek, Miss Polonia NJ 2019 Beata Dul, Ewa Pondo i Sławomir Gancarz

Dziewczyny kilka tygodni ciężko pracowały nad ruchem scenicznym i układami choreograficznymi. Przygotowała je do tego Marta Urbaniak – była mistrzyni USA w tańcach towarzyskich, aktualnie prowadząca wraz z mężem Kamilem Studio K Dance Center w Garfield, NJ. No i wykonała świetną robotę. Choreografie, które zaprezentowały kandydatki podczas pokazów, budziły podziw zarówno publiczności, jak i jury.

Najpierw dziewczęta pokazały się publiczności i jury w sukienkach, w jakich lubią chodzić i w których chętnie mogłyby się pojawić na ulubionej imprezie. Każda z nich powiedziała kilka zdań o sobie, m.in. gdzie się aktualnie uczą i co jest ich pasją.

Dziewczęta w strojach kąpielowych (od lewej): Bernadette Pych, Julia Zieliński, Victoria Sieczka, Natalia Łapiński, Paulina Chaim i Wiktoria Jurgowska

Potem zobaczyliśmy je w strojach kąpielowych. A na koniec zaprezentowały się w pięknych sukniach wieczorowych. Czyniły to z gracją, poruszając się w rytm muzyki. Wzbudzały zachwyt publiczności swoją urodą i wdziękiem.

W przerwach między prezentacjami dziewcząt też wiele się działo. Na scenie pojawiła się Agnieszka Grochala, która zaśpiewała kilka znanych i chętnie słuchanych piosenek, między innymi słynny przebój Ireny Jarockiej „Kawiarenki” i „Ale to już było” Maryli Rodowicz. Pokaz tańca dały dwie pary dzieci ze Studia K Dance Center w Garfield, NJ – pod troskliwym okiem Marty Urbaniak. No i aby emocji nie było za mało, fantastyczny pokaz szermierki dały dwie dziewczyny i jeden chłopak z Gutkovskiy Fencing Academy w Fair Lawn, NJ.

Agnieszka Grochala śpiewa znany utwór Ireny Jarockiej „Kawiarenki“

Na gali pojawił się gość specjalny z Rzymu – ksiądz Józef Mazurek. Powiedział, że został zaproszony na wybory miss przez znajomych. Studiuje w Rzymie, a do USA przyjechał, aby uczyć się języka angielskiego.

Kiedy przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu, jury poprosiło dziewczęta, aby jeszcze raz zaprezentowały się na scenie, bowiem… dwie kandydatki na wicemiss otrzymały tyle samo punktów. Ostatecznie II wicemiss została 23-letnia Bernadette Pych, a I wicemiss – 20-letnia Julia Zieliński. Koronę i tytuł Miss Polonii New Jersey 2020 zdobyła 18-letnia Victoria Sieczka. Podczas ubiegłorocznych wyborów zdobyła tytuł I wicemiss.

Miss Publiczności została Julia Zieliński, Miss Foto – Paulina Chaim, a Miss Internetu – Bernadette Pych. Pierwsze trzy finalistki pojadą do Nowego Jorku, aby reprezentować Polonię stanu New Jersey podczas finałowej gali Miss Polonii USA, gdzie konkurować będą z dziewczętami z 9 innych stanów.

Miss Polonia New Jersey 2019 Victoria Sieczka (z kwiatami). Obok Julia Zieliński (z numerem 2) – I Wicemiss Polonii NJ i Miss Publiczności, oraz Bernadette Pych (z nr. 1) – II Wicemiss Polonii NJ i Miss Internetu

Każda z kandydatek otrzymała kwiaty i nagrody, o co zadbała organizatorka. Miss Victoria Sieczka otrzymała czek na sumę 1500 dolarów, ufundowany przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, który wręczyła jej Agata Król. I wicemiss Julia Zieliński otrzymała czek na sumę 1000 dolarów, ufundowany przez firmę Lava 2 Pods i Auto Smart. II wicemiss Bernadette Pych otrzymała 500 dolarów, a czek ufundowała firma J&N Kitchen Cabinets.

Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, a wygrać można było m.in. rękawice znakomitego boksera Adama Kownackiego i sesję zdjęciową w studiu fotograficznym Claudiq Photography w Montville, NJ.

Głównym organizatorem konkursowej gali była Katarzyna Marnik – dyrektorka konkursu Miss Polonia New Jersey 2020, właścicielka Beauty Point LLC. W ubiegłym roku również ona zorganizowała wybory najpiękniejszej dziewczyny stanu New Jersey. To dzięki niej – po trzech latach przerwy – Polonia w New Jersey znowu ma swoją miss.

Po zakończonych emocjach konkursowych DJ Daniel Szewczyk i DJ Wiktor Ziarno zaprosili wszystkich na parkiet i grali do godziny 1 w nocy. Właściciele Wallington Exchange Agnieszka i Maciej Zawadzki zapewnili bardzo dobrą obsługę i warunki, dzięki czemu gala odbyła się w świetnej atmosferze.

***

Victoria Sieczka, Miss Polonii New Jersey 2020: „Startowałam w ubiegłorocznych wyborach i zdobyłam tytuł I Wicemiss Polonii New Jersey. Sama podjęłam decyzję o udziale w wyborach w tym roku, bo to jest dla mnie fajne przeżycie, po prostu fun. Miałam tremę, ale nie było źle. Co robię? W Berkeley College w Woodland Park w stanie New Jersey studiuję pielęgniarstwo i jednocześnie pracuję w gabinecie lekarskim. Mieszkam z rodziną w Woodbridge i codziennie dojeżdżam samochodem na zajęcia na uczelni i do pracy. Od rana do wieczora jestem zajęta, na inne przyjemności nie mam czasu. Cieszę się, że jako miss – wraz z Polonią z New Jersey – będę uczestniczyć w Paradzie Pułaskiego na 5 Alei”.

To już finał konkursu. Na zdjęciu (od lewej): Karolina Płaczek – Miss Polonia World 2018, Beata Dul – Miss Polonii NJ 2019, Paulina Chaim, Natalia Łapiński, Wiktoria Jurgowska, Katarzyna Marnik – organizatorka wyborów,Victoria Sieczka – Miss Polonii NJ 2020, Julia Zieliński i Bernadette Pych

Paulina Chaim, Miss Foto: „Moja siostra Ewelina namówiła mnie do udziału w tych wyborach. Mam 22 lata, urodziłam się w Tarnowie. Kiedy miałam 4 latka, przyjechałam do USA z rodziną. Nie zostałam Miss New Jersey, ale bardzo się cieszę, że zostałam zauważona i doceniona i że zostałam wybrana Miss Foto. To mnie zdopingowało i na pewno będę próbowała uczestniczyć w podobnych wydarzeniach. Studiuję biologię na Montclair State University. W przyszłości chciałabym zostać dermatologiem”.

Katarzyna Marnik, dyrektorka konkursu Miss Polonii New Jersey: „Bez pomocy wielu partnerów na pewno nie dałabym rady tego konkursu przygotować. Dlatego dziękuję serdecznie wszystkim, którzy mi pomogli zorganizować tegoroczne wybory. Ich organizacja wymaga bardzo dużo czasu i pracy. Po zakończonym konkursie w ubiegłym roku długo zastanawiałam się, czy będę robić następny. Zrobiłam. Teraz zastanawiam się, czy dam radę zorganizować go w przyszłym roku. Na razie nie podjęłam jeszcze decyzji. Mój mąż mi mówi, abym sobie dała spokój. Największy problem jest w tym, że bardzo trudno jest znaleźć dziewczęta, które zechcą w tym konkursie wystartować. W Illinois kandydatek do tytułu mieli w tym roku 12, a mnie z trudem udało się namówić 6 dziewcząt. Zaufały mi i wystartowały, z czego bardzo się cieszę. Starałam się pozyskać sponsorów i ufundować jak najlepsze nagrody dla kandydatek, bo dużo wysiłku włożyły w to, aby tutaj być i wystąpić.