Najstarsza polska piekarnia wyprowadzi się z Greenpointu? Przeprowadzka Warsaw Bakery

98

Potwierdzają się krążące od kilku miesięcy plotki dotyczące sprzedaży budynku, w którym znajduje się najstarsza z działających obecnie na Greenpoincie polskich piekarni – New Warsaw Bakery. Właściciele prowadzą w tej kwestii finalne rozmowy i zapewniają, że jednak nie kończą swojej działalności i że piekarnia zostanie przeniesiona w inne miejsce. Jest to kolejny wieloletni polonijny biznes, który może zniknąć z polskiej dzielnicy.

Informację o ustalaniu warunków sprzedaży z nabywcą potwierdził w rozmowie z „Nowym Dziennikiem” Roman Świdziński, jeden ze współwłaścicieli posesji.

„Nie mamy jeszcze podpisanego kontraktu, ale jesteśmy na etapie negocjowania jego warunków” – stwierdził Świdziński.

Współwłaściciel New Warsaw Bakery zapewnił również, że sprzedaż budynku nie oznacza likwidacji piekarni, która po sfinalizowaniu transakcji zmieni swoją siedzibę. Na wiadomo jednak, czy pozostanie na Greenpoincie, czy też przeniesie się w inne miejsce.

„Ciągle szukamy odpowiedniej, najlepszej dla nas lokalizacji. Chcielibyśmy, żeby to nadal był Greenpoint, ale na razie nie jest to pewne, ponieważ nie mamy jeszcze nic konkretnego” – zdradził Świdziński, który podkreślił także, że dotychczasowi kontrahenci New Warsaw Bakery nie muszą się obawiać o pieczywo, bowiem piekarnia nadal będzie funkcjonowała i na pewno przez najbliższych kilka miesięcy pozostanie w tym miejscu, w którym działa od ponad 20 lat.

„Poza zmianą siedziby nic się nie zmieni, nadal będziemy dostarczali swój chleb, a może nawet powiększymy swoją ofertę o nowe produkty” – zapewnia współwłaściciel piekarni. Roman Świdziński nie zdradził nazwiska właściciela, ani nazwy firmy, z którą prowadzone są finalne rozmowy dotyczące sprzedaży budynku, stwierdził natomiast, że w miejscu tym mają powstać apartamenty mieszkalne.

Z informacji uzyskanych od osób współpracujących z greenpoincką piekarnią wynika, że deweloperzy od dawna byli zainteresowani działką, na której znajduje się budynek New Warsaw Bakery, ponieważ zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu. Z jego jednej strony znajduje się najpopularniejsza arteria handlowa w polskiej dzielnicy – Manhattan Avenue – z drugiej piękny widok na McCarren Park.

Znajdująca się przy 866 Lorimer Street oraz 585 Manhattan Avenue na Greenpoincie New Warsaw Bakery istnieje od 1990 roku i została założona przez nieżyjącego już Piotra Świdzińskiego. Po jego śmierci – około osiem lat temu – biznes przejęli i prowadzą jego synowie: Roman, Donald oraz Piotr jr, którym pomaga ich matka Eleonora Świdzińska.

Autor: WueM