Nasz klub Wisła to jest to!

218
Na zdjęciu od lewej, z piłkami w rękach: Emilka Śledź, Loren Peski i Natalia Nizborski – w towarzystwie koleżanek z zespołu FOTO: ARCHIWUM

Klub Sportowy Vistula w Garfield, NJ, mimo trwającej już blisko rok pandemii koronawirusa i trudnych warunków zimowych, wciąż prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Coraz więcej dziewcząt garnie się do tego sportu. Aktualnie dziewczęta grają w trzech zespołach piłkarskich. Nie byłoby to możliwe bez mądrego i oddanego kierownictwa oraz świetnych trenerów.

Nie ulega wątpliwości, że jest to najbardziej znany polski klub piłkarski w stanie New Jersey, a jego zawodnicy osiągnęli wiele sukcesów. W Soccer Club Vistula gościli wybitni polscy piłkarze, między innymi: Kazimierz Deyna, Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Andrzej Szarmach, Janusz Kupcewicz, Jan Domarski, Kazimierz Kmiecik i Zdzisław Kapka. Gościli też świetni trenerzy, jak Kazimierz Górski i Waldemar Fornalik. Te wizyty sprawiły, że wielu młodych ludzi zaraziło się piłką nożną.

– „Moja córka Loren ma 9 lat. Jest wspaniałą atletką. We  wrześniu 2020 roku zaczęła grać w piłkę nożną w Wiśle. Bardzo lubi ten sport” – powiedziała „Nowemu Dziennikowi” Teresa Peski. – „W jej grupie są 22 dziewczynki w wieku od 9 do 11 lat. Są podzielone na dwa teamy: biały i czerwony – po 11 dziewczynek w każdym”.

Zajęcia są intensywne. W sezonie trenują trzy razy w tygodniu po półtorej godziny na stadionie przy Belmont Avenue w Garfield. W zimie treningi są dwa razy na zewnątrz i raz w hali sportowej. Teraz, niestety, śnieg i mróz uniemożliwiają treningi na zewnątrz, więc prowadzone są tylko w hali.

„Ja jeszcze zapisałam córkę na dodatkowe treningi, więc w sumie trenuje cztery razy w tygodniu. Jest to praca nad techniką, myśleniem nad prowadzeniem gry i kondycją. Trenerzy robią naprawdę świetną robotę. Jest pełna dyscyplina, koncentracja. To nie jest tylko bieganie za piłką, ale pełne fizyczne i mentalne przygotowanie dzieci do gry” – podkreśla pani Teresa.

Tę grupę trenuje Darek Wesołowski. Zarówno dziewczynki, jak i rodzice, są bardzo zadowoleni z jego pracy.

Zarząd SC Vistula z dumą poinformował tymczasem, że udało się zabezpieczyć własne halowe centrum treningowe dla klubu. Niedawno zawarł długoterminową umowę o zarządzanie halą sportową przy 519 River Drive w Garfield, która obecnie nosi nazwę SoccerPlex – Siedziba SC Vistula.

„Cieszymy się, że możemy zrobić kolejny krok w kierunku utrzymania naszej pozycji wiodącej akademii piłkarskiej w New Jersey. Tylko kilka klubów jest na tyle zaradnych, aby zapewnić graczom własne zaplecze. Nowy SoccerPlex da klubowi szansę na rozwój, ale także utrzymanie koncentracji na rozwoju naszych zawodników. Prosimy o cierpliwość, ponieważ będziemy nadal ulepszać SoccerPlex. Wkrótce poczujemy się jak w naszym domu” – napisał Zarząd SC Vistula na swojej stronie internetowej www.scvistula.soccer.

Prośba o wsparcie SC Vistula

Zarząd zamieścił też na swojej stronie internetowej apel do rodziców piłkarzy oraz przyjaciół i sympatyków klubu o finansowe wsparcie.

Wiodący lokalny klub piłkarski, reprezentujący ponad 20 drużyn piłkarskich, 500 płatników i ponad 700 rodzin, poszukuje ograniczonej liczby sponsorów, oferując dwa poziomy programu sponsorskiego.

Poziom pierwszy – jednorazowa darowizna w wysokości 500 dolarów będzie obejmować następujące korzyści dla sponsora:

– Publikacja logo sponsora na oficjalnej stronie internetowej SC Vistula Garfield

– Opublikowanie logo sponsora na banerach stand-up wyświetlanych podczas wszystkich meczów klubu

– Umieszczenie logo sponsora na krytym obiekcie – SoccerPlex w Garield, odwiedzanym rocznie przez ponad 3500 graczy

– Uhonorowanie sponsora we wszystkich oficjalnych prezentacjach, wydarzeniach i listach klubu

– Zapewnienie sponsorowi możliwości wyświetlania materiałów marketingowych podczas imprez i meczów klubowych

– Dwa razy w roku wysyłanie wiadomości e-mail do wszystkich członków z informacjami o produktach sponsora lub ofertą specjalną

– Zniżka $100 dla rodziny sponsora w uzyskaniu  członkostwa SC Vistula

– Dwa bilety na doroczny Bal Charytatywny SC Vistula.

Poziom Elitarny – jednorazowa darowizna w wysokości 2000 dolarów będzie obejmować wszystkie wyżej wymienione korzyści związane z poziomem gry oraz dodatkowo sponsorowanie strojów sportowych dla wybranego zespołu na cały sezon 2021. Na koszulkach, pod numerem, umieszczone zostanie logo sponsora. 

***

– „Od momentu, kiedy moja córcia Loren zaczęła trenować w Wiśle, ja też bardzo się zaangażowałam w jej treningi. Widzę sens działalności klubu i tych zajęć, bo są prowadzone bardzo profesjonalnie” – podkreśliła pani Teresa Peski. – „Dlatego właśnie chciałabym poprzeć apel zarządu SC Vistula i dołożyć swoją cegiełkę” – dodała.

Kontakt z klubem:

Soccer Club Vistula

78 Main Street,

Garfield, NJ 07026

www.scvistula.soccer

[email protected]

tel. 201-606-5278