Nowy duszpasterz w kościele w Camden

0
0

Camden to miasto po drugiej stronie rzeki Delaware naprzeciwko Filadelfii i gdyby nie to, że znajduje się już w stanie New Jersey, mogłoby być jej częścią podobnie jak warszawska Praga.
Camden nie cieszy się dobrą sławą, mimo to mieszka tam sporo naszych rodaków. Tę rozproszoną Polonię chciałby zebrać wokół kościoła św. Józefa nowy duszpasterz ksiądz Paweł Kryszkiewicz, który rozpoczął swoją posługę 22 lutego. Tej niedzieli miała miejsce instalacyjna msza święta ks. Pawła, który jest młody, mówi piękną polszczyzną, jest pełen optymizmu i ufności w Boga oraz ludzi.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:30 rano. Wzięli w niej udział: biskup, duchowieństwo, siostry zakonne oraz wierni – zarówno rodacy, jak i Amerykanie, którzy należą do tej parafii. Podniosły nastrój uroczystości podkreślała niezwykła sceneria świątyni i chóry pięknie śpiewające pieśni w języku polskim oraz angielskim. Po mszy św. odbyło się spotkanie wraz z poczęstunkiem. Była to okazja do bliższego poznania ks. Pawła, do rozmowy i wymiany wrażeń przybyłych rodaków. Życzyli oni sukcesów w działaniu integracyjnym Polonii swojemu nowemu duszpasterzowi, który jest otwarty na każdą działalność i współpracę tworzącą dobro. Do tych życzeń dla ks. Pawła Kryszkiewicza dołącza się także Polonia filadelfijska.
ANDRZEJ JACYNA

Autor: