Nowy rok, nowe wyzwania

5

W zeszłym tygodniu rozpoczął się kolejny rok nauki w szkole św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. W ostatni poniedziałek odbyło się tam spotkanie rodziców z dyrektorką i nauczycielami.

 

Pierwszy dzwonek w szkole św. Stanisława Kostki na Greenpoincie
Fot. Archiwum szkoły

W zeszłym tygodniu rozpoczął się kolejny rok nauki w szkole św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. W ostatni poniedziałek odbyło się tam spotkanie rodziców z dyrektorką Christiną Cieloszczyk i nauczycielami.

Dzięki firmie prowadzonej przez Dariusza Knapika uczniowie rozpoczęli naukę w częściowo odnowionym budynku. Także w czasie wakacji szkoła wzbogaciła się o dwie SmartBoard, czyli interaktywne tablice połączone z internetem. Jak podkreśla dyrektorka Christina Cieloszczyk, dla której jest to pierwszy rok na tym stanowisku, szkoła zakupiła nowe podręczniki do wszystkich klas. Działająca od lat strona internetowa szkoły wzbogaciła się o dodatkowe funkcje. Od tego roku rodzice będą mogli kontaktować się z nauczycielami również poprzez internet. Także prace domowe i materiał przerabiany w klasie będą na bieżąco podawane przez nauczycieli przedmiotów.
Nowością w tym roku są, przyjęte z dużą aprobatą, alternatywne letnie mundurki dla dziewcząt.
Szkoła św. Stanisława Kostki planuje rozszerzenie i tak już bogatego programu zajęć pozalekcyjnych (karate, kółka plastyczne i dramatyczne, chór, nauka gry na gitarze, orkiestra dęta, szachy, scrabble, gimnastyka korekcyjna i balet klasyczny). W tym roku szkolnym otwarte zostaną nowe programy, tj. nauka tańca, język francuski, kursy dobrego wychowania. Aby jeszcze bardziej zintegrować rodziny, w szkole raz w miesiącu będzie wyświetlany film i w każdym miesiącu będzie zorganizowana dyskoteka.
Biorąc pod uwagę zapotrzebowania utalentowanej młodzieży, w tym roku dodatkowo, oprócz trzech musicali, planuje się przygotowanie dwóch dużych imprez – Talent Show i International Night.
To wszystko tak ładnie się rozwija dzięki zaangażowaniu dyrektorek, byłej i obecnej, nauczycieli i rodziców. Społeczność szkolna za finansowe wsparcie wdzięczna jest Elite Learning of Brooklyn i Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej.
Szkoła św. Stanisława Kostki nie tylko rozwija uczniów intelektualnie, ale także duchowo. Mogą oni uczęszczać na religię, przygotować się do pierwszej komunii, bierzmowania. Tradycją szkolną są wspólne msze święte. W szkole uczy się dzieci szacunku dla innych, kultury i wrażliwości – tak niezbędnych w dorosłym życiu.

Autor: Marcin Żurawicz