Oliwia Nawrot najpiękniejszą Polką

625
Dwanaście finalistek konkursu Miss Polski North America 2021 w Miami. Wszystkie piękne! ZDJECIA: ANIA NAVAS

Piękne dziewczyny, wszystkie pochodzenia polskiego, ale zamieszkałe na stałe w Stanach Zjednoczonych, ubiegały się o koronę Miss Polski North America 2021. Ta prestiżowa, doskonale zorganizowana impreza odbyła się w niedzielę 14, listopada 2021 roku w sali teatralnej luksusowego hotelu FAENA w Miami Beach na Florydzie, nad samym brzegiem oceanu.

Przez kilka dni przed konkursem, przybyłe z różnych stanów USA, kandydatki pilnie trenowały poruszanie się po scenie, przymierzały kolejne kreacje, począwszy od strojów sportowych i plażowych aż do sukni wieczorowych, a nawet ślubnych. Pozowały też do zdjęć, udzielały krótkich wywiadów i miały trochę czasu na przebywanie na plaży.

Dwanaście wspaniałych dziewcząt oczarowało licznie zgromadzoną publiczność urodą, wdziękiem i radością życia, prezentując te niewątpliwe zalety podczas kolejnych pięciu wyjść scenicznych. Kandydatki miały również możliwość wykazania się mądrymi odpowiedziami na wylosowane przez nie pytania jury.

Koronowane głowy finału wyborów. Od lewej: Miss Publiczności Paulina Wysocka,
wicemiss Agnes Florczyk i Miss Polski North America 2021 Oliwia Nawrot

Wszystkie uczestniczki to ambitne, świetnie wykształcone (niektóre  jeszcze studiują) młode Polki, z których amerykańska Polonia może być dumna. Wiele z nich udziela się społecznie i znajduje czas na udział w imprezach promujących polskość w Stanach Zjednoczonych. Dziewczyny, zaimponowałyście na całego!

Gościem honorowym gali była aktualna Miss Polski Agata Wdowiak, która przyleciała z Polski specjalnie na tę imprezę.

Jury konkursu obradowało w składzie: znakomita polska modelka i jurorka w programie Top Model TVN – Joanna Krupa, Miss Polski – Agata Wdowiak, aktorka, modelka i  filantropka – Anna Kobylarz, znakomita fotograf  (Photo Art)

– Kasia Jarosz, szef marki Miss Polski – Gerard Parzutka von Lipiński, właściciel i jubiler z Keswick Jewelers – Mariusz Białas, właściciel Fundacion Trinon Collegium Practicum – Mat Kubiak i właściciel firmy Radarsat – SlingPol TV – Rafał Stykowski.

Imprezę uatrakcyjniły występy artystyczne. Zaśpiewali: KAEYRA (Karolina Baran z Los Angeles), Anthony Watts i Anna Matlewska z zespołem Green Secret, a  DJ Kamil Bartoszcze z KBE Entertainment zadbał o oprawę muzyczną wydarzenia.

Tytuł i koronę Miss Polski North America 2021 zdobyła OLIWIA NAWROT.

Szczęśliwa „7”, czyli Oliwia Nawrot, zdobywczyni tytułu Miss Polski North America 2021

Oliwia ma 18 lat. Urodziła się w Polsce. Jako trzyletnia dziewczynka, wraz z rodzicami, przeprowadziła się do USA i zamieszkała w Chicago. Czuje się Polką i Amerykanką, ale jest dumna ze swoich polskich korzeni. Dzięki rodzicom i nauce w Polskiej Szkole im. Jana III Sobieskiego mówi biegle po polsku z lekkim, uroczym akcentem amerykańskim. W tym roku rozpoczęła studia na wydziale biologii na University of Miami na Florydzie. W przyszłości pragnie studiować medycynę, aby zostać lekarzem pediatrą.

Wicemiss Polski North America 2021 została AGNES FLORCZYK.

Agnes ma 21 lat. Studiuje biologię i osiąga sukcesy sportowe jako tenisistka w drużynie Lewis University w Romeoville, niedaleko Chicago. W przyszłości chciałaby zostać lekarzem okulistą.

Tytuł Miss Publiczności zdobyła PAULINA WYSOCKA.

Paulina ma 24 lata i urodziła się w Polsce. W wieku 13 lat przeprowadziła się z rodziną do Hampden, w stanie Massachusetts. Ukończyła aż trzy kierunki na Western New England University: Marketing Communications/Advertising, Economics i International Business. Naukę na tym ostatnim kierunku zakończyła w Paryżu. Obecnie pracuje w United Way, non-profit, w dziale: Special Events/Volunteering i Marketing. Pomaga również charytatywnie osobom niewidomym z Polski.

Oliwia Nawrot, jako najpiękniejsza Polka 2021 w Ameryce Północnej, będzie po raz pierwszy w historii tego konkursu (a odbywa się on w Polsce od ponad trzydziestu lat) reprezentować amerykańską Polonię w czasie wyborów Miss Polski 2022 w Polsce.

Gratulujemy Oliwio i życzymy dalszych sukcesów!