Pluszakowy most – dzieci dzieciom

17

Po raz drugi w polskiej szkole dokształcającej im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie odbyła się zbiórka pluszaków i zabawek. Akcja "Pluszakowy Most" została zorganizowana wspólnie z portalem Dobra Polska Szkoła.

Zbiórka zabawek oraz pluszakowych przytulanek miała miejsce w sobotę, 26 stycznia. Przez cały dzień dzieci mogły przynosić do szkolnej świetlicy nowe lub znajdujące się w bardzo dobrym stanie zabawki, które niebawem trafią do ośrodków dziecięcych i domów dziecka w Polsce oraz Limie w Peru.

„Będzie to nasza czwarta wysyłka paczek do domów dziecka w Polsce. Zabawki trafią do placówek społecznych z okolicy Inowrocławia, wybranych przez naszych współpracowników z tamtego rejonu – mówi Marta Kustek, redaktor naczelna portalu www.dobrapolskaszkoła.com. – Postanowiliśmy również wysłać część pluszaków do domu dziecka w peruwiańskiej Limie, który znajduje się na odległej pustyni. O wielkich potrzebach tego ośrodka poinformował nas współpracujący zarówno z nami, jak i domem dziecka dziennikarz Piotr Małachowski”.

Akcja „Pluszakowy Most” w szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie po raz drugi zakończyła się wielkim sukcesem. „Dzięki inicjatywie pani Anny Kubickiej, dyrektorki szkoły, zebraliśmy piętnaście dużych kartonów z zabawkami, co było wielkim zaskoczeniem, ponieważ rok temu było podobnie” – wyjaśnia Kustek, która zachęca inne szkoły do podobnej współpracy. Nauczyciele sobotniej szkoły wykorzystali akcję na zorganizowanie z dziećmi specjalnych zajęć, podczas których przeprowadzili lekcje wychowawcze uświadamiające uczniom ideę niesienia pomocy potrzebującym oraz kształtujące u nich zdolność empatii i współczucia dla innych.

Do tej pory Dobra Polska Szkoła przekazała zabawki m.in. wychowankom przedszkola dla dzieci autystycznych i o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Strzelnie, przedszkoli w małych miejscowościach województwa wielkopolskiego oraz dla dzieci przebywających w Samodzielnej Grupie Wychowawczej Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu. Polonijne szkoły lub inne instytucje chcące przyłączyć się do akcji portalu Dobra Polska Szkoła proszone są o kontakt z Martą Kustek pod numerem: (347) 475 8966

Autor: WueM