Pogrom Polonii New York

0
1

Grająca w trzeciej lidze Cosmopolitan Gwardia zanotowała remis, a występująca w drugiej lidze Stal NY wygrała wysoko 5:0 na wyjeździe z Shamrock SC. Trzy bramki zdobył w tym meczu Kestutis Mykolaitis.
Trzy bramki strzelił minionej niedzieli także zawsze skromny, sympatyczny trener drużyny seniorów Polonii NY i jednocześnie piłkarz drużyny Over 40 Marek Rakowski. Od momentu powstania do dnia dzisiejszego drużyna zachowuje miano niepokonanej. W 35 rozegranych meczach ligowych i pucharowych Poloniści zanotowali 32 zwycięstwa i 3 remisy.
Mecz ligowy wygrała Wisła Garfield i jest w gronie faworytów do mistrzostwa ligowego. Polonia Wallington Over 30 po dwóch zwycięstwach doznała porażki.
Dobrze rozpoczęli grę w klubie Wisła do niedawna reprezentanci szkół średnich, którzy wzięli udział w turnieju w Ford Dix.

I Liga Cosmopolitan
Athletic NY – Polonia NY 6:0 (1:0)

Skład: Dawid Ditrich, Waldemar Wolski (46. Mariusz Kulesza), Łukasz Bieleń, Rafał Stefek, Dariusz Stankiewicz (60. Marcin Kułak), Mateusz Brela, Adrian Sobczyński, Łukasz Jagodziński, Damian Bziukiewicz, Marcin Dziewulski, Samson Maliijani.
Po kilku dobrych meczach w lidze i Pucharze Stanu Polonia doznała niespodziewanie wysokiej porażki, tracąc bramki w następujących minutach: 29, 46, 58, 62, 64, 66. Wypadek przy pracy, czy nagły spadek formy?

II Liga Cosmopolitan
Shamrock SC – Stal Mielec NY 0:5 (0:1)

Bramki: Kestutis Mykolaitis 3, Marcin Fijałkiewicz 2.
Skład: Marcin Czerwiński, Sławomir Balon, Damian Wylaz, Dominik Brodziński, Krzysztof Głowala, Grzegorz Kruk, Marcin Jaworek, Adam Maliniak, Kestutis Mukolaitis, Ilya Grishin, Marcin Fijałkiewicz, wch. Rafał Brożyna, Jacek Lawniaczak, David Brożyna, Juan Lamos.
Było to jednostronne widowisko. Od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga Stalowców, ale w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Rzut wolny z 18 metrów skutecznie egzekwował Kestutis Mykolaitis.
W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Dwa gole padły po strzałach Marcina Fijałkiewicza, kolejne dwa trafienia dołożył Mykolaitis, który skompletował już drugi hat-trick tej jesieni.
Liga rezerw
Shamrock SC II – Stal Mielec NY II 2:3 (2:0)
Bramki: Robert Rybicki, Marcin Baran, Waldemar Pyryt
Skład: Łukasz Bieniek, Jakub Głowala, Dariusz Cioczek, Wojciech Wolnicki, Ireneusz Zagrobelny, Radosław Ksepka, Marcin Baran, Patryk Mirek, Karol Florczyk, Łukasz Zalewski, Robert Rybicki, wch. Adam Sębor, Rafał Jabłoński, Waldemar Pyryt, Jan Zelezny.

III Liga Cosmopolitan
Sporting Astoria – FC Gwardia PLNY 1:1

Bramka: Konrad Sobotka
Skład: Krzysztof Hejzyk, Łukasz Legierski, Wojciech Targoński, Marcin Tancula, Szczepan Dziewa, Daniel Szymański, Marcin Trzaska, Mateusz Tancula, Bartłomiej Kamionka, Konrad Sobotka, Tomasz Górka, wch. Maciej Kuczerski, Marcin Zbylut.
Drużynę Gwardii tej jesieni dziesiątkuje plaga kontuzji. Do Bartłomieja Stolarczyka, Przemysława Mauro, Piotra Brzezińskiego i Marcina Banasika dołączył po niedzielnym meczu Wojciech Targoński. Dodatkowo nieobecność kilku innych piłkarzy wpłynęła na wynik końcowy meczu.
„Podział punktów to tak naprawdę porażka naszej drużyny” – powiedział piłkarz i działacz Szczepan Dziewa. Pierwsi bramkę, za sprawą Konrada Sobotki, zdobyła Gwardia, kilka minut później Sporting po błędzie w defensywie doprowadził do wyrównania.

Liga Long Island Over 40
Polonia NY – Long Island Gaels 5:0

Bramki: Marek Rakowski 3, Dariusz Stefanowski i Jacek Zieliński
Skład: Tadeusz Starzyński, Henryk Chwałka, Dariusz Zielonka, Wojciech Nowak, Krzysztof Słoma, Mariusz Barnak, Grzegorz Bajek, Marek Rakowski, Dariusz Stefanowski, Paweł Galanty, Piotr Koloczko, Jacek Zezański.
Drużyna Polonii Over 40 powstała z inicjatywy Jarosława Mieleszki i Henryka Chwałki we wrześniu 2010 roku. Od momentu powstania do dnia dzisiejszego drużyna zachowuje miano niepokonanej. W 35 rozegranych meczach ligowych i pucharowych Poloniści zanotowali 32 zwycięstwa i 3 remisy.
Większość spotkań kończyła się wysokimi zwycięstwami. Siłą Polonii jest wyrównany zespół dobrze rozumiejących się doświadczonych dobrze wyszkolonych technicznie zawodników powiedział trener Mariusz Barnak.

Liga North Jersey
Wisła Garfield– Ramapo 3:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Hausner, Krzysztof Karcz, Damian Serafin
Skład: Dawid Podlesiecki, Marek Halupka, Marcin Kasica, Krzysztof Duda, Krzysztof Pięciak, Łukasz Hausner, Grzegorz Woś, Zbigniew Puzio, Robert Kruk, Krzysztof Karcz, Damian Serafin, wch. Marek Brzyzek, Albert Dul, Grzegorz Symber, Sergio Marczuk.
Wisła po raz kolejny zdobyła komplet punktów i jest w gronie faworytów do mistrzostwa ligowego. Cieszy fakt, że na boisko wrócił po wyleczeniu kontuzji kolana jeden z największych talentów polonijnej piłki Krzysztof Karcz, który znowu strzela bramki.
Wisła mogła ten mecz wygrać w dużo wyższym stosunku, ale wielokrotnie zmarnowali idealne sytuacje bramkowe.

Liga North Jersey Over 30
Polonia Wallington – DNFC 1:3

Bramka: Damian Kołodziej
Polonia objęła prowadzenie w 27. min po pięknym celnym trafieniu z rzutu wolnego Damiana Kołodzieja. Po przerwie w 52. min goście doprowadzili do remisu. Polonia mogła objąć prowadzenie, ale jej piłkarze zmarnowali kilka sytuacji bramkowych. Na dwie minuty przed końcem meczu rywale strzelili drugą bramkę, a już w doliczonym czasie gry ustalili wynik końcowy meczu na 3:1.

Autor: WOJCIECH ZIĘBOWICZ