Polka z Florydy nagrodzona

17

Pod Tatrami przyznano nagrody w konkursie fotograficznym "Żywioł folkloru". Konkurs już od kilku lat towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który obchodził w tym roku złote gody, czyli 50-lecie istnienia.

Do konkursu fotograficznego zostali zaproszeni zarówno akredytowani fotoreporterzy, jak również publiczność festiwalowa. Zostali oni ocenieni w dwóch osobnych kategoriach.

Wyróżnienie w kategorii II, czyli zdjęć wykonanych przez publiczność festiwalową, otrzymała – jako jedyna nagrodzona z zagranicy – Małgorzata Borkowska-Misztal z Royal Palm Beach na Florydzie.

Pani Małgorzata od lat przylatuje z Florydy do Zakopanego specjalnie na to wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Swoją miłość do Tatr przekazuje też swoim dzieciom. W tym roku towarzyszyła jej córka Maya, która mimo iż urodzona w USA, kocha Podhale wzorem swojej mamy, a na koncerty festiwalowe przychodziła często w autentycznym stroju góralskim.

Nagrodzona fotografia przedstawia dziewczęta z polonijnego zespołu Wanta z Chicago, który zdobył w roku 2017 festiwalową Brązową Ciupagę. Został również uhonorowany Nagrodą Publiczności.

Organizatorem konkursu fotograficznego jest burmistrz Zakopanego. Po konkursie odbywa się wystawa nagrodzonych prac w samym centrum miasta, obok „oczka wodnego” na Krupówkach, a także na placu Niepodległości.

Wydrukowane w dużym formacie zdjęcia wyglądają niezwykle i kolorowo, są wspaniałą wizytówką zakopiańskiego festiwalu folkloru.

Autor: Ania Navas