Polska pisarka odwiedziła polonijną szkołę – Dzieci z Ridgewood mają już wakacje

84

Uroczystą akademią oraz wręczeniem świadectw i nagród wyróżniającym się uczniom zakończył się rok szkolny 2015/2016 w Polskiej Szkole im. św. Jadwigi Królowej na Ridgewood. W ceremonii udział wzięła Barbara Kosmowska, polska pisarka dla dzieci i młodzieży.

Polonijni uczniowie uczęszczający do sobotniej szkoły im. św. Jadwigi Królowej na Ridgewood od soboty, 11 czerwca, mają już wakacje. Ceremonię zakończenia roku szkolnego rozpoczęła okolicznościowa msza św. odprawiona przez ks. Łukasza Kubiaka w kościele św. Macieja. Bezpośrednio po niej, w szkolnym audytorium, obyła się uroczysta akademia z krótkim programem artystycznym. Były także gratulacje, nagrody i dyplomy.

“Mam nadzieję, że po wakacjach wszyscy tu wrócicie i będziecie chcieli uczestniczyć w zajęciach naszej szkoły oraz wszystkich uroczystościach, wydarzeniach, uroczystościach i imprezach, które w niej organizujemy” – podkreśliła Małgorzata Starzec, dyrektorka Polskiej Szkoły im. św. Jadwigi Królowej na Ridgewood. Złożyła także życzenia wakacyjne uczniom oraz podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do całorocznego funkcjonowania placówki oświatowej, którą kieruje. Były one skierowane do grona pedagogicznego za poświęcenie i trud włożony w wychowanie i nauczanie polonijnych dzieci, do rodziców za posyłanie swoich pociech do sobotniej szkoły oraz pomoc w organizowaniu różnych imprez, a także do uczniów za “'Dzień dobry' po polsku, za uśmiechy, za aktywność, pomysłowość, kreatywność i za dobre zachowanie” – wyliczała dyrektorka szkoły, nie zapominając o księżach i pracownikach parafii św. Macieja na Ridgewood, którym również złożyła serdeczne podziękowania za współpracę.

W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczono także nagrody najbardziej zasłużonym uczniom. Wśród nich były zarówno dyplomy ambasadora RP w Waszyngtonie oraz prezesa Centrali Polskich Szkół Dokształcających, Perły św. Jadwigi, nagrody dyrektora szkoły i wyróżnienia dla wzorowych uczniów, a także grona pedagogicznego. Nie zabrakło okolicznościowych zdjęć i gratulacji.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego na Ridgewood swoją obecnością uświetniła Barbara Kosmowska, polska pisarka dla dzieci i młodzieży. Jej książki były wręczane niektórym nagrodzonym uczniom, z którymi także chętnie się fotografowała. Polska pisarka życzyła wszystkim  cudownych wakacji, a także zwróciła się do dzieci ze szczególną prośbą.

“Wracajcie zdrowi do szkoły, wracajcie przesiąknięci słońcem i marzeniami. Wracajcie z plecakami spełnionych marzeń. Będę szczęśliwa, jeżeli w tym plecaku znajdzie się jakakolwiek polska książka, ponieważ w tych książkach jesteście wy, wasze marzenia, wasza przeszłość, a także często wasza przyszłość” – stwierdziła polska pisarka dodając, że jest bardzo szczęśliwa, że mogła ten szczególny dzień spędzić w Polskiej Szkole im. św. Jadwigi Królowej na Ridgewood.

Polska Szkoła Dokształcająca im. św. Jadwigi Królowej na Ridgewood istnieje od 17 lat. W tym roku uczęszczało do niej 354 uczniów (19 klas), których uczyło 24 nauczycieli.

Autor: WOJTEK MAŚLANKA