Polska szkoła w Lakewood otwiera podwoje

161
Nauczyciele gotowi do rozpoczęcia warsztatów. Na zdjęciu w pierwszym rzędzie: Ewa Juźwiak (z lewej) i Małgorzata Klacza. W drugim rzędzie od lewej: Ilona Szewc, Joanna Kwiatek, Robert Michalik, Danuta Rasztubowicz, Lucyna Wadych-Ketley, Dorota Senkiewicz, Anna Warchoł, Agnieszka Stolarczyk i Katarzyna Pawka ZDJĘCIA: ARCHIWUM SZKOŁY

Polska Szkoła Dokształcająca imienia Aleksandra Janty Połczyńskiego w Lakewood (New Jersey) z wielką radością oczekuje na inaugurację nowego roku szkolnego i pierwsze spotkanie ze swoimi uczniami w szkolnych klasach! Dyrektor szkoły Katarzyna Pawka zaprosiła nauczycieli na niezwykłą radę pedagogiczną, która miała miejsce w dniach 28-29 sierpnia 2021 roku.

Miejscem spotkania był ośrodek Spruce Lake w Pensylwanii. Grupa nauczycieli, która w sobotni poranek wyruszyła na spotkanie, miała postawione konkretne zadania: zapoznać się z planem pracy na nadchodzący rok szkolny, wzbogacić swoją wiedzę pedagogiczną o nowe i sprawdzone formy pracy z uczniami oraz odpocząć na łonie natury przed podjęciem nowego wyzwania, jakim jest praca w polonijnej placówce oświatowej.

Planując kolejne zajęcia, których głównym celem jest nauka języka polskiego oraz zapoznawanie uczniów z polską historią i kulturą, nauczyciele uwzględnili również inne ważne treści, które sprawią, że dzieci z większym zainteresowaniem i zaangażowaniem będą uczestniczyły w lekcjach. Już w najbliższym czasie będziemy mogli wziąć udział w uroczystości nadania nowej nazwy ulicy – Janta-Połczyńska Way w dzielnicy Elmhurst na  Queensie NY, gdzie znajduje się dom patrona naszej szkoły.

Wyprawa w góry Pocono była świetną firmą relaksu dla uczestników
tej niezwykłej rady pedagogicznej

Kolejne wydarzenie będzie miało miejsce 22 października 2021 roku. Pragnąc upamiętnić postać wyjątkowego Polaka jakim był święty Jan Paweł II, uczniowie i nauczyciele już dzisiaj zapraszają do Lakewood  na wieczornicę, która odbędzie się w piątek, 22 października. W grudniu będzie okazja spotkać się, aby podczas tradycyjnych jasełek i świętować  jubileusz 25-lecia istnienia naszej szkoły.

Po przerwie spowodowanej pandemią, dla uczniów kochających polski taniec ludowy powracają spotkania w ramach Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Maki”. Pomysłów na ciekawe i sprawdzone formy pracy z uczniami było wiele. Każdy z uczestników spotkania mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nastrój panujący podczas tak niecodziennej rady pedagogicznej był wyjątkowy! Piękno otaczającej przyrody oraz obecność drugiego człowieka sprawiły, że czekające na nas zadania i nowe wyzwania w pracy z młodymi ludźmi wydają się być łatwe do zrealizowania.

Za możliwość uczestniczenia w spotkaniu dziękujemy naszym sponsorom oraz organizatorce wyjazdu – dyrektorce Szkoły Dokształcającej w Lakewood, NJ pani Katarzynie Pawce. Z niecierpliwością oczekujemy na wszystkich uczniów naszej szkoły oraz serdecznie zapraszamy tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z językiem polskim!

Na koniec dwudniowego spotkania jego uczestnicy dokonali podsumowania zadań,
które będą realizowane podczas roku szkolnego

Zajęcia rozpoczynamy 10 września 2021 roku o godzinie 5:00 pm przez ZOOM. Natomiast 17 września, o godzinie 5:00 pm zgromadzimy się w Lakewood Piners (Holy Family School), 1143 East County Line Rd., Lakewood, NJ 08701. Kontakt z dyrektorką szkoły Katarzyną Pawką pod numerem telefonu (732) 901-9546, komórka (732) 239-5603, lub poprzez email: [email protected] Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-18 lat.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.lakewoodpolishschool.com