Polska Wigilia na Columbii

29

Po raz kolejny polscy studenci Barnard College i Columbia University urządzili w jednym z budynków uczelni tradycyjną polską Wigilię.


Zdjęcie: Joanna D. Caytas
Od lewej: Krzysztof Choromański, Paweł Przytycki, Paulina Kawa, Charles Palen, Aneta Turlik, Joanna Caytas, Martyna Okuniewska, Milena Bednarz

Po raz kolejny polscy studenci Barnard College i Columbia University urządzili w jednym z budynków uczelni tradycyjną polską Wigilię.

W tym roku do dyspozycji studentów była nowoczesna, dość nieprzytulna sala w Lerner Hall. Mimo to atmosfera była ciepła. Gości – studentów polskich i ich amerykańskich przyjaciół – witała w drzwiach prezes Polish Student Society Joanna D. Caytas, studiująca na Columbii matematykę. Gdy już zebrała się gości wystarczająco liczna grupa, Wojtek Skrzypczak (studiujący na tej uczelni stosunki międzynarodowe) zwięźle i z humorem opisał polskie tradycje wigilijne i bożonarodzeniowe. Ilustracją do opisu wigilijnej wieczerzy był poczęstunek. Podano typowe dla wigilijnej kolacji sałatki jarzynowe, pierogi z kapustą i grzybami oraz ruskie, a także wypieki. Na ekranie pokazywano sceny z Polski.
Sponsorami imprezy były: East Central European Center, Department of Slavic Languages & Literature oraz ABC (Activities Board at Columbia University). Tym razem nie przybyli – z powodu konfliktu terminów – przedstawiciele wydziału slawistyki, darowano też sobie (z powodu braku odważnych) śpiewanie kolęd. Ale i tak było bardzo miło.

Autor: