Polski wieczór z NJ Devils

0
2

“Jestem fanem hokeja na lodzie i Devils, odkąd mój sąsiad zabrał mnie na pierwszy mecz, gdy miałem 6 lat. Od tej pory często chodzę na mecze i mam sporo polskich przyjaciół, którzy mi towarzyszą. Czasem idziemy w grupie 50-100 osób. Niedawno zauważyłem, że różne narodowości organizują Heritage Nights, ale nie było wśród nich polskiego wieczoru” – mówi Michael Wachala, który wraz ze swoim kolegą Krystianem Frylewiczem postanowił zorganizować Polish Heritage Night we współpracy z NJ Devils. “Uwielbiamy hokeja, mamy ogromną społeczność polską, wspaniałą kulturę, którą chcieliśmy się pochwalić na meczu” – mówią organizatorzy.

Polski wieczór odbędzie się podczas meczu NJ Devils z Capitals. Organizatorzy szykują też wiele innych atrakcji z okazji. Będzie polskie jedzenie, muzyka disco polo, malowanie twarzy, photobooth oraz możliwość spotkania się ze słynnym polskim bokserem wagi ciężkiej Adamem Kownackim “Baby Face”, który z fanami rozmawiać będzie przed meczem. 

“Polski Wieczór to świetna okazja pokazania, że jesteśmy dumni z naszego pochodzenia. Polacy mają wspaniałe jedzenie, supermuzykę i piękne kobiety. Jesteśmy narodem ciężko pracującym, dbającym o rodziny. Jesteśmy gościnni, ale też umiemy walczyć o to, co jest właściwe. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem” – powiedział Adam Kownacki.

Polski Wieczór w Prudential Center w Newarku to rzadkość. Ostatnia taka impreza miała miejsce pięć lat temu. Jak podają organizatorzy, tegoroczne wydarzenie jest pierwszym oficjalnie zatwierdzonym przez NJ Devils jako to z serii wieczorów etnicznych na stadionie. Mają nadzieję, że na początek weźmie w nim udział od 500 do 1000 osób. “W przyszłym roku, jak się rozkręcimy, to będzie jeszcze więcej” – mówi Michael Wachala  i zachęca fanów hokeja na lodzie oraz fanów polskości do udziału w Polskim Wieczorze w Prudential Center, oraz tych, którzy kupią bilety – do ubrania się na biało-czerwono i pomalowania twarzy.
Ceny biletów na Polski Wieczór z NJ Devils zaczynają się od 39 dolarów i można je kupić na stronie: fevo.me/njdevilspolishheritagenight.com. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie organizacji Fight for Mike (www.fight4mike.org). Fight For Mike to organizacja niedochodowa zbierająca fundusze na pomoc dzieciom z porażeniem mózgowym.

“Początkowo chciałem z funduszy pozyskanych z meczu utworzyć stypendium, ale to proces zbyt pracochłonny i zorientowałem się, że nie zdążę przed 19 marca. Byłem natomiast na wydarzeniu charytatywnym organizowanym na rzecz fundacji Fight4Mike i w postanowiliśmy przeznaczyć dochód na wsparcie tej organizacji, a w ten sposób wspomóc tych, którzy są w potrzebie” – mówi Wachala.

Autor: Aleksandra Słabisz