Polskie Radio NYC (na razie) w internecie

49

Grupa dziennikarzy radiowych: Elżbieta Gruszfeld, Ewa Jaczyński, Izabella Laskowska, Monika Galik i Wojtek Maślanka podjęła się nie lada wyzwania – stworzenia od podstaw w stolicy świata polskojęzycznej stacji radiowej.

Inicjatywa ta zatacza coraz szersze kręgi. Znamy już pełną nazwę stacji – Polskie Radio NYC. Uruchomiona już została strona internetowa: www.polskieradionyc.com.

Już dziś serwuje nam sporą dawkę najlepszej polskiej muzyki. Wkrótce pojawiać się tam będą również relacje z wydarzeń polonijnych. Tam też na bieżąco będą informować o swoich kolejnych krokach. Warto wspomnieć, że podczas niedawnej wizyty prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego został mu wręczony list otwarty, w którym dziennikarze zwrócili się z prośbą o przyjęcie honorowego patronatu nad powstającą rozgłośnią radiową oraz o pomoc w finalizowaniu przedsięwzięcia.

Trzymamy kciuki za inicjatywę, tak ważną dla Polonii. Życzymy im i sobie, aby Polskie Radio NYC jak najszybciej pojawiło się w nowojorskim eterze. Inicjatorzy akcji zachęcają do zapoznania się zamieszczonym poniżej apelem.

Autor: JMS