Polskie zapiekanki podbijają Greenpoint

0
13

Kafejka Early znajduje się przy 967 Manhattan Ave., niedaleko India St. oraz wejścia do metra linii G. Została otwarta 15 lutego i już zdążyła pozyskać wielu klientów.

To kolejny polski biznes, który staje się popularny wśród Amerykanów osiedlających się na Greenpoincie. Mimo że jest on skierowany do szerokiego grona ludzi różnych narodowości, to zachowuje także polski charakter, dzięki czemu podkreśla korzenie dzielnicy, w której działa.

Sztandarowym produktem oferowanym przez Early – oczywiście prócz kawy z najwyższej półki dystrybuowanej przez Toby’s Estate – jest typowa polska zapiekanka.

„Otwierając kawiarnię chciałem, aby był w niej polski akcent, bo nie zamierzałem odcinać się od swoich korzeni – podkreśla Radek Kucharski, właściciel lokalu. – Na zapiekance opieramy naszą promocję”. Mimo że jest ona robiona podobnie jak w Polsce – pieczarki zapiekane na bagietce posypane serem Fontina – to jej skład jest nieco zmodyfikowany. Dodatkowo tuż przed podaniem całość posypywana jest szczypiorkiem oraz polewana olejem truflowym, co nadaje jej unikatowy smak. Skrócona została także jej nazwa do „zappie”.

Jej przygotowaniem, podobnie jak pozostałych kanapek, zajmuje się szef kuchni Marcin Mróz. Wszystkie oferowane w Early produkty – różnego rodzaju kanapki z dużą ilością warzyw i sałatek – przygotowywane są na miejscu ze świeżych składników.

„Nie korzystamy z półproduktów. Robimy swój majonez, pesto, sosy, sałatki, marynaty, przygotowujemy mięso itd. Staramy się, żeby wszystko było jak najświeższe, by klienci otrzymywali produkt na najwyższym poziomie” – wyjaśnia Kucharski. Dzięki temu zarówno kawa podawana na różne sposoby, jak i potrawy mają niepowtarzalny smak.

W najbliższej przyszłości oferta kawiarenki zostanie poszerzona o kolejną pozycję mającą polski element. Będzie to kanapka z kiełbasą – jednak jej skład oraz sposób przygotowania pozostają na razie tajemnicą.

Latem klienci będą mieli do dyspozycji także ogród, w którym będzie można organizować zamknięte imprezy i spotkania.

Kawiarenka Early czynna jest w tygodniu od 7 rano do 7 wiecz., w soboty od 8 rano do 6 wiecz., a w niedziele od 9 rano do 5 ppoł.

Nazwa lokalu może nawiązywać do jego wczesnych godzin otwarcia w dni robocze, jednak jej geneza ma związek z niespodziewaną i szybką decyzją właściciela dotyczącą otwarcia kawiarenki.

„Znalazłem to miejsce przez przypadek, szukając lokum na nowe biuro dla mojej drugiej firmy Electrical Contracting. Uznałem, że to jest ostatni moment, by na Greenpoincie wynająć cokolwiek na dłuższy okres w przystępnej cenie. Po szybkiej analizie doszedłem do wniosku, że zrobię teraz to, co chciałem zrobić kiedyś w przyszłości czyli otworzę kawiarnię – stąd też nazwa Early” – wyjaśnia Kucharski.

Autor: WueM