Pożegnanie lata

60

W miniony weekend na wzgórzu przy zabudowaniach klasztoru ojców salwatorianów w Veronie, w New Jersey, odbyła się impreza Polonijnego Klubu Podróżnika połączona z piknikiem parafialnym.


Fot. Archiwum Polojninego Klubu Podrożnika
Uczestnicy pikniku mieli wspaniały widok na okolice i panoramę Manhattanu

W miniony weekend na wzgórzu przy zabudowaniach klasztoru ojców salwatorianów w Veronie, w New Jersey, odbyła się impreza Polonijnego Klubu Podróżnika połączona z piknikiem parafialnym.

Wszystko zaczęło się w południe tuż po zakończeniu mszy świętej. Ksiądz proboszcz Marek Wiórkiewicz wraz z radą parafialną zadbali nie tylko o część duchową, ale pomyśleli też o apetytach uczestników pikniku. Można było zjeść smaczne pierogi i kaszankę, bigos i gołąbki, naleśniki i kotlety. Był też duży wybór zup i słodyczy. A wszystko to można było popić piwem lub innymi napojami, słuchając muzyki zespołu Vox Verona.
Nasz klub natomiast zaoferował uczestnikom pikniku książki podróżnicze Jacka Pałkiewicza i Jana Gacia. Można też było zdobyć informacje o naszym klubie i o planowanych przez nas akcjach. Rozdawaliśmy również reklamowe prezenty od naszych sponsorów, czyli Western Union, Polskich Linii Lotniczych LOT, P&SFCU i Banku WAWEL, a także od Classic Travel. Nie zabrakło także rozgrywek sportowych.

Nasze klubowe stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem
W akcji pod siatką

MECZE SIATKÓWKI
Do rozgrywek zgłosiły się tylko dwie drużyny. Jedna reprezentowała Veronę (średnia wieku 27 lat), a druga Wallington (średnia wieku 22 lata). Rozegrały one między sobą dwa mecze. Oba mecze wygrała drużyna Wallington – 2:1 i 3:0. Drużyna Wallington była ze sobą zgrana, a jej trzon stanowili trzej bracia: Paweł (kapitan), Michał i Piotrek Majcherczyk. Uzupełniał ich bardzo dobrze Krzysiek Krzostka mający 190 cm wzrostu. W drużynie Verona grali z kolei Max Baran jako kapitan, Paulina Stój, Agnieszka Kaszycki, Marek Deniszuk i Julia Zielczynski. Niestety, drużyna Wallington nie otrzymała Pucharu Western Union, gdyż nie został on zwrócony do Klubu przez kapitana drużyny, która rok temu zdobyła ten puchar. Dla nas, jako organizatorów najważniejsze jednak było to, aby te mecze rozgrywane były w atmosferze zabawy i przyjaźni. I tak też w tym roku było.

Zwycięski rzut Marka

OLIMPIJSKIE ZMAGANIA
Zmagania były iście olimpijskie, gdyż kula, jaką używaliśmy do naszych zawodów miała pełne olimpijskie wymiary, czyli wagę 4 kg. Większość z naszych zawodników miała taką ciężką kulę po raz pierwszy w ręce i całkiem dobrze sobie z nią poradziła. Naszych zawodników było razem 17 – w wieku od 12 do 22 lat. Oto jak przebiegały zawody: po trzech rundach w kategorii chłopców najlepiej rzucali: Marek Deniszuk – 8 metrów i 98 cm; Michał i Piotrek Majcherczyk – po 8 m, i 70 cm; Krzystof Krzostka – 7 m, 85 cm i Damian Olszowy (16 lat) – 7 m, 10 cm. W kategorii dziewcząt najlepiej rzucały: Paulina Nasłowska – 5 m, 15 cm; Magda Jezierska- 4 m, 85 cm; i Izabela Deniuszuk (12 lat) – 3 m, 76 cm. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.
Serdecznie dziękujemy sponsorom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Więcej zdjęć z pikniku oraz informacje o następnych akcjach PKP można znaleźć na stronie: www.odkrywcy.com lub pod telefonem: 973-473-1249.

Polonijny Klub Podróżnika

Drużyna Wallington w bojowych nastrojach

Autor: