Pracuje z pasją

0
0

Nie miała pani problemów z podjęciem pracy w swoim zawodzie po przyjeździe do USA?

Tak się szczęśliwie złożyło, że nie. Od przyjazdu pracowałam w wielu różnych placówkach rehabilitacyjnych, co pozwoliło na zdobycie amerykańskiego doświadczenia w tej branży. Pracowałam z pacjentami z uszkodzeniami narządu ruchu, z bólami kręgosłupa i kończyn, zaburzeniami równowagi, bólami głowy, uszkodzeniami po wypadkach sportowych, samochodowych i wypadkach w pracy, jak również z pacjentami geriatrycznymi z bólami narządu ruchu związanymi ze starzeniem się organizmu i degeneracją stawów. W roku 2002, po wieloletnich kursach i szkoleniach specjalistycznych, uzyskałam specjalizację w rehabilitacji pediatrycznej. Rozpoczęłam pracę z niemowlakami w zakresie stanowego programu Early Intervention oraz z dziećmi i młodzieżą w wieku 3-21 lat w szkole specjalnej.

Wyspecjalizowałam się w terapii dziecięcej związanej z wadami genetycznymi (syndromy, uszkodzenia chromosonalne), z dziećmi z porażeniem mózgowym, z dziećmi ze spektrum autystycznym i związanym z tym opóźnieniem rozwoju motorycznego i motoryczno-zmysłowego oraz dziećmi z wadami postawy kręgosłupa (skoliozy), kończyn dolnych (płaskostopie, szpotawość itp.), jak również z dziećmi z opóźnieniem w rozwoju motorycznym.

Jakie techniki terapeutyczne pani stosuje?

Przez lata praktyki wyspecjalizowałam się w wielu technikach terapeutycznych, jak: techniki manualne, mobilizacje stawów i tkanki miękkiej, manipulacje, masaż, ćwiczenia terapeutyczne, terapia pourazowa, technika plastrowania, jak również w wielu technikach pracy z dziećmi.

Czy spełniła pani wszystkie swoje zawodowe marzenia?

Po 15 latach pracy z dziećmi i dorosłymi w wielu placówkach rehabilitacyjnych moim wielkim marzeniem było otwarcie prywatnej praktyki, gdzie mogłabym pracować zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, i realizować dalej swoje powołanie, bo tak traktuję swój zawód. Moje marzenie spełniło się w lipcu 2012, gdy otworzyłam swój gabinet rehabilitacyjny Allied Physical Therapy w Massapequa na Long Island, który jest otwarty od poniedziałku do piątku od 9 rano do 7 wieczorem.

Gratuluję. Czy wszystkie ubezpieczenia w pani praktyce są akceptowane?

Tak, większość ubezpieczeń akceptujemy. Bardzo dokładnie dobieramy plan rehabilitacji dla pacjenta, z silnym naciskiem na terapię manualną. Razem ze mną pracują: lekarz chiropractor, dr Andrew Margulies DC oraz doktor rehabilitacji ruchowej Judy Quindoyos DPT. W klinice jest również dostępna masażystka i akupunkturzystka. Mamy także program odchudzający prowadzony przez lekarza.

Specjalizujemy się w rehabilitacji dziecięcej i dorosłych, w bólach kręgosłupa i kończyn, w migrenach, w urazach sportowych, urazach powypadkowych (samochodowych i w pracy), w rehabilitacji przed- i pooperacyjnej.

Zapraszam do mojej praktyki, wiem, że mogę pomóc.

Autor: ROZMAWIAŁA: ELŻBIETA POPŁAWSKA