Ridgewood ma już marszałka Parady Pułaskiego 2017

102

Sławomir Rogala jako marszałek Ridgewood poprowadzi tę dzielnicę Piątą Aleją podczas październikowej Parady Pułaskiego. Będą mu towarzyszyły Michelle Warunek jako Miss Polonii 2017 oraz Joanna Baran i Nicole Maślanka jako Junior Miss Polonii z Ridgewood.

Tegoroczny Bal Marszałkowski na Ridgewood połączony był z zakończeniem karnawału i odbył się w sobotę, 25 lutego, w audytorium szkoły działającej przy parafii św. Macieja na Ridgewood.

Prowadził go Andrzej Paszkowski, przewodniczący Polonijnego Komitetu Parafialnego wraz z Leokadią Juszczak, przewodniczącą Komitetu Parady Pułaskiego Dzielnicy Ridgewood.

W imprezie wzięło udział ponad 250 osób, wśród których pojawili się m.in. Sławomir Platta – Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017 – oraz Richard Zawisny, przewodniczący Komitetu Parady Pułaskiego. Obecny był także ubiegłoroczny marszałek Ridgewood Andrzej Jóźwiak z żoną Martą oraz Miss Polonii 2016 Claudia Matuszczak i Junior Miss Polonii Emilia Wójtowicz.

Uroczystość pasowania tegorocznego marszałka oraz Miss i Junior Miss Polonii miała podniosły charakter i rozpoczęła się tradycyjnym polonezem poprowadzonym przez Wielkiego Marszałka Sławomira Plattę i jego narzeczoną Danutę Jankowską oraz Richarda Zawisnego i Leokadię Juszczak.

Sławomir Rogala, który otrzymał tegoroczne insygnia marszałkowskie – od 13 lat mieszka na Ridgewood, a od sześciu aktywnie działa w Polonijnym Komitecie Parafialnym przy kościele św. Macieja oraz pracuje społecznie na rzecz parafii. Jego żona Jolanta jest kantorką w kościele i prowadzi śpiew podczas mszy św. oraz różnych nabożeństw.

“Jestem bardzo dumny z tego powodu, że mogę reprezentować Ridgewood i całe polskie społeczeństwo mieszkające w tej dzielnicy – podkreślił Sławomir Rogala w rozmowie z “Nowym Dziennikiem”. To dla mnie bardzo nobilitująca funkcja i zarazem wielki zaszczyt”.

Na Miss Polonii 2017 z Ridgewood wybrano 18-letnią Michelle Warunek, studiującą logopedię w Molly College na Long Island. Jest ona także absolwentką Polskiej Szkoły im. św. Jadwigi Królowej, działającej przy kościele św. Macieja, w którym przez sześć lat była ministrantką. Prócz niej szarfy i korony otrzymały także 8-letnia Joanna Baran i 7-letnia Nicole Maślanka, które przez najbliższy rok będą nosiły tytuł Junior Miss Polonii z Ridgewood. Zostały one – zgodnie z zasadą obowiązującą w tej dzielnicy – wybrane z grona dziewczynek, które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Obie są uczennicami drugiej klasy Polskiej Szkoły im. św. Jadwigi Królowej, interesują się tańcem, śpiewem i sportem. Obie także mają już pewne osiągnięcia i sukcesy. Joanna Baran działająca w Catholic Youth Organisation jako pływaczka w swojej kategorii wiekowej zdobyła 3. miejsce. Z kolei Nicole Maślanka, jako tancerka Joseph's Dance Studio w roku ubiegłym na 7. Polonijnych Mistrzostwach Ameryki w Tańcu Towarzyskim, w swojej kategorii wiekowej i w różnych konkurencjach tanecznych, zdobyła 8 medali.

Po zakończeniu ceremonii marszałkowskiej krótką modlitwę “o szczęśliwą noc, o szczęśliwe rodziny i o to, by Polonia nieustannie wrastała w miłości, radości, szczęściu i pokoju”, wygłosił ks. Dariusz Blicharz, administrator parafii św. Macieja. A potem do późnych godzin nocnych trwała zabawa przy muzyce zespołu No Problem.

Organizatorzy balu podkreślali swoją radość, że na zakończenie karnawału przybyło tak wielu sympatyków spotkań tanecznych, które organizuje Polonijny Komitet Parafialny przy kościele św. Macieja. Jak stwierdził jego przewodniczący Andrzej Paszkowski, “te imprezy jednoczą Polonię, a my staramy się stwarzać takie warunki, żeby tutaj nasi rodacy dobrze się czuli i bawili oraz byli zadowoleni, a przez to swoją obecnością wspierali potrzeby naszej parafii, które są ogromne. Mamy piękny kościół, który jednak wymaga renowacji, a my każdy dolar wypracowany na takich imprezach przeznaczamy na ten cel”.

Leokadia Juszczak, odpowiedzialna za przygotowanie części oficjalnej Balu Marszałkowskiego, dodała, że “powodzenie tej imprezy to zasługa ks. Dariusza Blicharza oraz Polonijnego Komitetu Parafialnego wraz z jego przewodniczącym. Wszyscy bardzo sprawnie pracowali przy organizacji balu i przyczynili się do jego sukcesu”.

Autor: WueM