Rodzina i przyjaciele proszą o pomoc w znalezieniu Ani

146

Rodzina i przyjaciele poszukują 43-letniej Ani Maciejewskiej z powiatu Chester w Pensylwanii. Ania 10 kwietnia o 9:45 rano wyszła z domu do pracy i od tej pory nie wiadomo co się z nią stało.

Na Facebooku powstała podstrona “Finding Anna Maciejewska”, gdzie rodzina i przyjaciele opisują szczegóły dotyczące zaginięcia Polki. Jak czytamy, ostatnią osobą, która ją widziała. Mówi, że wychodziła do pracy “w panice”, śpiesząc się na zebranie do pracy. Współpracownicy, z kolei mówią, że żadnego ważnego spotkania nie było tylko codzienny 15-minutowe spotkanie, który Ania mogła opuścić.

Ania, która od 1999 r. pracuje w Voya Financial i jest tam cenionym pracownikiem, tego dnia w pracy się nie pojawiła. Właściwie nie było jej w pracy od 26 marca, przy czym, 3 kwietnia wysłała sms-a, że zachorowała i bierze siedem dni zwolnienia.

Pod koniec marca miała ze swoim synkiem Jędrusiem jechać do Polski na 80 urodziny taty. 27 marca zadzwoniła do rodziców w Polsce, że przyleci na 4 dni. 28 marca napisała smsa że ma pilną pracę i przyleci dzień później, a wieczorem potwierdziła tę informację telefonicznie.

Dzień później jednak jej rodzice otrzymali informację “Przepraszam nie mogę przylecieć, całuję Was Ania”. Na 30 marca, w dniu swoich urodzin, ojciec Ani otrzymał od niej sms-a z życzeniami: “Tatusiu życzę Ci wszystkiego najlepszego, kochamy ciebie bardzo Ania, Allen i Jędruś”.

“Tata był zawiedziony, że nie zadzwoniła. To do niej nie podobne” – piszą krewni na Facebooku.

Jej koleżanka Ellen oraz rodzina uważają też, że Ania nigdy nie zostawiłaby swojego czteroletniego synka, którego kocha ponad wszystko. “To do niej niepodobne” – mówią. Anna uważana jest za bardzo inteligentną i miłą osobę. Mieszka w pięknym domu w Malvern, który sama zaprojektowała.

Policję o zaginięciu powiadomiła rodzina Ani z Polski 11 kwietnia telefonicznie, gdyż z Anią i jej mężem nie miała z nią kontaktu telefonicznego od 28 marca.

Od 29 marca nie mają z nią kontaktu dwie przyjaciółki z Polski, z którymi Ania praktycznie codziennie wymieniała sms-y.

W dniu zaginięcia Ania nie miała przy sobie paszportu, ale prawdopodobnie miała portfel. Poruszała się Audi A4 z 2011 r., w kolorze granatowym z tablicą rejestracyjną z Pensylwanii o numerach HTF-2919.

Rodzina i znajomi pomagają w śledztwie i robią co mogą by znaleźć Anię. Proszą o pomoc w szukaniu zaginionej.
Sprawę prowadzi PA State Police – wszelkie informacje odnośnie zaginięcia Ani można kierować do kierować do State Trooper J Embreeville 1 800 4PA TIPS (1800-472-8477).

Autor: AS