Rodzinny piknik w Passaic

233

Pikniki organizowane przez organizacje polonijne i parafie są świetnym miejscem dla relaksu, spotkania się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi i beztroskiej zabawy. Jeden z takich pikników zorganizowała parafia św. Józefa w Passaic, NJ.


Piknik odbył się na terenie przyparafialnym w niedzielę, 14 czerwca. Pogoda dopisała i przybyło naprawdę dużo gości. Rodacy przybywali całymi rodzinami. Panie z rady parafialnej przygotowały znakomite polskie jedzenie. Oczywiście były gołąbki, pierogi, kiełbaski, bigos i znakomite placki ziemniaczane. Panowie poustawiali stoły, zadbali o wyposażenie i byli nie do zastąpienia przy rozlewaniu piwa. Wiele pracy w przygotowanie pikniku włożyli Gabriela Błazoń i Tadeusz Pawlikowski, którzy kierowali pracami komitetu organizacyjnego.
Wieczorem, gdy słońce miało się już ku zachodowi, pojawili się młodzi tancerze z Joseph’s Dance Studio: Victor Lubnicki i Agnieszka Szymańska, Dominika Perkowska i Karol Kukacki oraz wicemistrzowie USA w tańcach standardowych do lat 16 w kategorii Silver – Konrad Trojanowski i Sylwia Sochacka. Wykonali tańce standardowe i latynoamerykańskie. Tancerze świetnie dali sobie radę na asfalcie i otrzymali wiele gorących braw. Ich występ, jak zwykle sprawnie i z humorem poprowadził sam mistrz Józef Pałka, który w ostatniej chwili przybył z Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth w Nowym Jorku. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Karol Sochacki.
Wieczorem zaczął padać deszcz, ale nie przestraszył zgromadzonych gości. Rozłożony został duży namiot i wszyscy bawili się jeszcze bardzo długo. W trakcie imprezy proboszcz parafii Stanisław Leśniowski podziękował komitetowi organizacyjnemu za wkład pracy w przygotowanie pikniku oraz artystom za ich występy.
Sponsorami pikniku byli: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa – oddział w Garfield, który reprezentowała menadżer Rita Kotyński, a także Polonia Bakery, Piast Meat Provisions i Square Enterprises w Wallington, NJ.

Autor: AM