Ruszyła piłkarska liga amatorów na Greenpoincie

4

W sobotę wieczorem, 20 kwietnia, została zainaugurowana amatorska liga piłkarska Red Box Soccer. W pierwszym dniu rozgrywek odbyły się cztery mecze.

Red Box Soccer League jest nowojorskim odpowiednikiem podobnej ligi, działającej od trzynastu lat w Polsce. Inauguracja pierwszego sezonu piłkarskiego miała miejsce na boisku w Bushwick Inlet Park Soccer Field przy Kent Ave. pomiędzy North 9 i 10 Street na nabrzeżu Williamsburga, niedaleko Greenpointu.

Głównym celem ligi amatorskiej piłki nożnej jest mobilizacja ludzi do czynnego spędzania wolnego czasu. „Chodzi nam głównie o to, by zachęcić wszystkich do gry w piłkę nożną i w ten sposób czynnie wykorzystać wolny czas po pracy” – powiedział „Nowemu Dziennikowi” Robert Jankowiak, prezes Red Box Soccer League.

Wyniki spotkań pierwszej kolejki:
Adam's – Hidden 2:3
Phoenix – JP Banda 8:2
Victoria – Sebax 2:9
Eagles – Skyline 2:15

W związku z tym drużyny biorące udział w rozgrywkach tworzone są głównie przez pracowników dużych firm polonijnych, ale osoby indywidualne również mogą do nich dołączyć. Założeniem organizatorów jest również stworzenie drużyn piłkarskich reprezentujących inne nacje. „Już teraz mamy zespoły złożone z piłkarzy reprezentujących inne kraje, bowiem w polonijnych firmach pracują różni ludzie – wyjaśnił Jankowiak. – Jest nawet jedna drużyna, w skład której wchodzą sami Latynosi”. Podczas rozgrywek piłkarskich obowiązują zmodyfikowane zasady gry oraz zmiany hokejowe, a mecze odbywają się w systemie 5 zawodników plus bramkarz.

Aktualnie w lidze, w sezonie wiosennym, bierze udział dziewięć zespołów, w związku z czym – jak mówi prezes Red Box Soccer League – „rozgrywki będą odbywały się w systemie każdy z każdym plus rewanż”. Runda wiosenna zakończy się 29 czerwca, a na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego firmy Adidas.

Mecze będą rozgrywane w każdą sobotę na boisku w Bushwick Inlet Park Soccer Field od godziny 8:00 wieczorem.

W pierwszym dniu rozgrywek odbyły się cztery spotkania, a mecze stały na wysokim poziomie. „Można było zauważyć, że wielu zawodników posiada bardzo duże umiejętności piłkarskie oraz chęć do gry – stwierdził Robert Jankowiak. – Na pewno w drugim, letnim sezonie uda się już wyłonić dwie grupy, jedną bardziej, drugą mniej zaawansowaną, tak by mecze były jeszcze bardziej atrakcyjne”. Zarówno na piłkarzach, jak i na kibicach duże wrażenie zrobiły piłki Finale 11 firmy Adidas, wykorzystane podczas rozgrywek. Podobnych piłek używają piłkarze Champion League w Europie, a także zawodnicy FC Barcelona i Realu Madryt.

Podczas inauguracji Red Box Soccer League gościem honorowym był Michał Chudecki, mistrz Polski seniorów w boksie, a obecnie pięściarz zawodowej grupy Global Boxing.

Więcej informacji na temat rozgrywek oraz Red Box Soccer League można znaleźć na stronie www.redboxsoccer.com.

 

Autor: WueM