Sezon motocyklowy na Greenpoincie rozpoczęty

0
2

Tradycyjnie ceremonia święcenia motocykli odbyła się przed siedzibą polonijnego oddziału klubu motocyklowego Unknown Biker’s MC na Greenpoincie. Prócz członków tego klubu, wzięli w niej udział przedstawiciele wielu innych tego typu organizacji z Nowego Jorku oraz okolicznych stanów, jak również motocykliści niezrzeszeni.

Wśród kilkuset uczestników można było zauważyć m.in. członków takich klubów jak: American Disciples MC, Husaria RC, Iron Slavs MC, New York Order MC oraz Polska Sfora RC. Symbolicznego poświęcenia motocykli dokonał ks. Grzegorz Markulak, wikariusz kościoła św. Stanisława Kostki z Greenpointu, który odmówił też okolicznościową modlitwę oraz – ze wszystkimi zebranymi – „Ojcze nasz”.

„Jest mi bardzo miło, że po raz drugi zostałem zaproszony na uroczystość poświęcenia motocykli. Byłem tutaj dwa lata temu – powiedział ks. Grzegorz Markulak. – Cieszę się, że znów mogę się z wami spotkać. Pamiętajcie, że zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo. Dlatego też życzę wam właśnie bezpiecznej jazdy i niech Pan Bóg ma was w swojej opiece”.

Wśród gości tegorocznej ceremonii był również Artur Dybanowski z Arthur's Funeral Home oraz Wielki Marszałek ubiegłorocznej Parady Pułaskiego mec. Sławomir Platta, który przy okazji wyraził wdzięczność polonijnym motocyklistom za liczny udział w październikowej manifestacji polskości na Piątej Alei oraz poprosił o dalszą współpracę i wsparcie podczas wyborów do nowojorskiego Senatu.

„Chciałbym wam podziękować za udział w ubiegłorocznej Paradzie Pułaskiego. Moi drodzy przyjaciele, jesteście wspaniali i macie cudowną organizację. Jesteście najlepszym przykładem polsko-amerykańskiego społeczeństwa. Obiecuję, że zawsze będę tutaj na tej pięknej uroczystości by wspólnie z wami świętować, ale chciałbym was zapytać o jedną rzecz: czy chcielibyście mieć nowojorskiego senatora, który jest Polakiem?”

W odpowiedzi mec. Sławomir Platta usłyszał gromkie „tak” wykrzyczane przez setki motocyklistów. Po takim oświadczeniu nie wypadało mu już nic innego jak tylko zachęcić wszystkich go wspierania jego kampanii oraz głosowania na niego podczas listopadowych wyborów do senatu stanowego.

Tegoroczna uroczystość poświęcenia motocykli, będąca dla miłośników dwóch kółek rozpoczęciem nowego sezonu, po raz kolejny cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Sprzyjała temu także piękna wiosenna pogoda, która wręcz „zachęcała” motocyklistów do wyciągnięcia z garaży swoich „mechanicznych rumaków”, wypolerowania ich błyszczących konstrukcji i wyruszenia na przejażdżkę.

„Cieszę się, że już po raz ósmy udało nam się zorganizować tak dużą uroczystość poświęcenia motocykli. Przyjechało na nią bardzo dużo ludzi z różnych klubów, ale także motocyklistów, którzy do nich nie należą. Pojawiło się około 300 osób – powiedział Piotr Kurdziel, prezes Unknown Biker’s MC, dodając, że to nie było takie zwykłe spotkanie miłośników motorów. – Dzięki tej uroczystości, w której bierze udział ksiądz, wielu ludzi zbliża się do Boga i zaczyna przywiązywać większą wagę do Kościoła”.

Po uroczystości miłośnicy dwóch kółek oddali się wspólnej biesiadzie, grillowaniu i świętowaniu początku nowego sezonu motocyklowego. Był także poczęstunek przygotowany przez Henryka Skrodzkiego z restauracji Amber Steakhouse.

Członkowie polonijnego oddziału klubu Unknown Biker’s MC z Greenpointu, którzy mocno wspierają okoliczną społeczność mają już plany na kolejne spotkania i imprezy. Ich najbliższą akcją będzie wyjazd do dziecięcego szpitala onkologicznego na Brooklynie, który zaplanowany jest na niedzielę 29 kwietnia. Z kolei w czerwcu tradycyjnie w McGolrick Park odbędzie się zorganizowany przez nich piknik dla milusińskich z okazji Dnia Dziecka.

Autor: WOJTEK MAŚLANKA