Skuteczny i bezpieczny sposób na trądzik

48

Na dworze coraz cieplej, zaczynamy myśleć o lekkich wiosennych strojach, zgubieniu wagi, nowym uczesaniu i poprawieniu wyglądu. To również czas na to, aby zadbać o naszą skórę.


Foto: Archiwum

Na dworze coraz cieplej, zaczynamy myśleć o lekkich wiosennych strojach, zgubieniu wagi, nowym uczesaniu i poprawieniu wyglądu. To również czas na to, aby zadbać o naszą skórę.

Rozmowa z dr Agnes Olszewski, CEO firmy Herborium Group, producenta AcnEase® preparatu na bazie wyciągu z ziół, który skutecznie zwalcza i zapobiega trądzikowi.

Zanim porozmawiamy o zaletach AcnEase®, zdefiniujmy, na czym polega trądzik.
Trądzik kojarzy się nam najczęściej z okresem dojrzewania. Tymczasem jest to problem również osób dorosłych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Występuje na skórze twarzy, pleców, ramion i klatki piersiowej. Co ważne – pryszcze, ropne wykwity, wągry, zaskórniaki i inne wypryski to tylko zewnętrzny objaw wewnętrznego problemu.
Trądzik to choroba, która ma swe początki pod skórą. U podstawy każdego mieszka włosowego znajduje się gruczoł łojowy, produkujący substancję natłuszczającą, bez której nasza skóra nie może się obejść. W normalnych warunkach tłuszcz wędruje z gruczołów łojowych wzdłuż włosa i wydostaje się na powierzchnię przez ujście mieszków włosowych, tzw. pory. W przypadku trądziku gruczoł łojowy produkuje nadmierną ilość tłuszczu, albo jego transport na powierzchnię skóry jest zakłócony, w wyniku czego substancja ta gromadzi się w mieszku włosowym i zatyka pory. Tam łatwo przedostają się brud, obumarłe komórki i bakterie, doprowadzając do zapalenia. To z kolei objawia się w postaci niechcianych pryszczy, czyli ropnych wykwitów. Nawet jeżeli uda nam się uniknąć zapalenia, objawem trądziku są również zaskórniaki, grudki czy wągry (tzw. black heads, white heads), cysty i inne niezapalne wypryski.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku?
Do najczęstszych zaliczamy: nadaktywność gruczołów łojowych, w wyniku której nadmiar tłuszczu nie może się sprawnie wydostać na powierzchnię skóry i blokuje pory. Znaczącą przyczyną nadaktywności gruczołów łojowych są zaburzenia hormonalne, występujące zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet – np. w czasie dorastania, ciąży, po porodzie, w okresach, gdy kobieta odstawia tabletkę antykoncepcyjną, a także w czasie menopauzy, czy w okresie zwiększonego napięcia fizycznego i psychicznego. Nadaktywność gruczołów tłuszczowych pobudzana jest również przez stres, a konkretnie adrenalinę, która wydzielana jest w naszym organizmie w momentach stresowych.
Trądzik może ponadto się nasilić z powodu niewłaściwej diety, obecności bakterii czy z powodu zmian wewnątrz mieszka włosowego.

Czy trądzik trzeba leczyć? Czy nie można poczekać, aż sam minie wraz z ustąpieniem zaburzeń hormonalnych, zmiany trybu życia czy diety?
Najgorsze, co można zrobić, to zostawić trądzik samemu sobie. Zaniedbany, nieleczony lub niewłaściwie leczony trądzik nie tylko skutecznie uprzykrza życie poprzez to, że szpeci skórę, ale również pozostawia po sobie trwałe blizny lub plamy (tzw. acne marks), które niełatwo (jeżeli w ogóle) da się usunąć.

Czym AcnEase® różni się od innych preparatów na trądzik?
Większość preparatów, o których skuteczności zapewniają producenci, jest robiona na bazie wody utlenionej lub kwasu salicylowego. Działają zewnętrznie i miejscowo, tylko na określone objawy trądziku, czyli zapalenie ropne czy inne rodzaje infekcji, powstające w zablokowanych porach. Takie preparaty w przeciwieństwie do ancEase nie leczą trądziku, ani mu nie zapobiegają, pomagają jedynie zmniejszyć jego objawy.
Wiele z nich, jak np. proactive, pozostawiają skórę zaczerwienioną, wysuszoną i podrażnioną albo ją wręcz odbarwiają, co jest dużym przeciwwskazaniem u osób z oliwkową czy wręcz ciemną skórą.
Ponieważ trądzik jest objawem zaburzenia równowagi w organizmie, nie można go leczyć zewnętrznie i miejscowo. Konieczne jest zadziałanie środkami, które przywrócą wewnętrzną równowagę, a takim lekarstwem jest AcnEase®.
Istnieją nieliczne, farmakologiczne preparaty użytku wewnętrznego, np. acutane, które u pewnej grupy pacjentów skuteczne zwalczają trądzik, ale mają poważne i niebezpieczne skutki uboczne, m.in. powodują silne depresje (u młodych mężczyzn) lub zaburzenia genetyczne u dzieci, jeżeli pacjentka jest w ciąży.
Nie polecam przy tym stosowania antybiotyków w walce z trądzikiem. Leki te i tak są już w nadmiarze przepisywane na inne schorzenia. Jak je dodatkowo zażywamy na trądzik, to sprawiamy, że bakterie uodparniają się na nie i w przypadku poważnej choroby, np. zapalenia płuc w przyszłości możemy mieć problem z doborem skutecznego lekarstwa.

Na czym zatem polega skuteczność AcnEase®?
AcnEase działa systemowo, przywracając równowagę w organizmie, dzięki czemu nie dochodzi do nadczynności gruczołów łojowych, a co za tym idzie powstawania nieprzyjemnych wyprysków na twarzy i ciele.
AcnEase leczy zatem chorobę u jej podstaw. Poza tym przyspiesza również proces gojenia zainfekowanej skóry oraz wszystkich innych symptomów trądziku młodzieńczego, chronicznego czy hormonalnego u dorosłych – zarówno tego twarzowego, jak i na innych częściach ciała.
Warto przy tym podkreślić, że AcnEase® nie jest lekiem hormonalnym. Chroni jednak gruczoły łojowe przed stymulującym działaniem hormonów, które – w przypadku zaburzeń – albo produkowane są w nadmiarze albo reakcja na nie jest zwielokrotniona.
Dodatkowo AcnEase® chroni też gruczoły łojowe przed podrażnieniami spowodowanymi tłustym czy pikantnym jedzeniem, papierosami oraz alkoholem. Jeśli jednak poważnie myślimy o polepszeniu cery i zdrowia, to rzucenie palenia oraz zrównoważona dieta powinny stać się priorytetami.

Co wchodzi w skład AcnEase® i kto wymyślił recepturę?
Pierwotna receptura AcnEase® została opracowana przez chińską lekarkę, która jako jedna z pierwszych zdobyła stopień lekarski zarówno w dziedzinie medycyny chińskiej i tradycyjnej – zachodniej.
Preparat AcnEase® oparty jest na naukowo dobranej mieszance odpowiednio spreparowanych wyciągów z szeregu ziół i innych środków botanicznych. Nasz preparat produkowany jest ze składników najwyższej jakości i w ściśle kontrolowanych warunkach w Arizonie, w zakładach spełniających wymogi FDA (Federal Drug Agency). O ile skład ziół można znaleźć na naszej stronie internetowej podobnie jak koncern Coca-Cola, tajemnicą chronimy sposób przygotowania wyciągów z ziół oraz mieszania mikstury, z której produkowany jest preparat.

Kto może zażywać AcnEase®? I dla jakich grup pacjentów jest najbardziej skuteczny?
Każdy może stosować AcnEase®. Zalecamy go we wszystkich rodzajach choroby: osobom z trądzikiem młodzieńczym, kobietom i mężczyznom z trądzikiem hormonalnym, z trądzikiem na twarzy i innych częściach ciała czy z trądzikiem przewlekłym.
Naturalnie, żaden produkt nie jest w pełni skuteczny dla absolutnie wszystkich. Jednak w przypadku AcnEase® odnotowujemy ponadprzeciętne rezultaty. Preparat ten działa znakomicie u nastolatków, ale zadowalające rezultaty otrzymujemy u osób w wieku 20-35 lat z trądzikiem przewlekłym, który z reguły jest bardzo trudny do opanowania (ponad 80 proc. użytkowników AcnEase® odnotowuje zdecydowaną poprawę). Natomiast najlepsze (prawie 100 procent poprawy) wyniki obserwujemy u kobiet, cierpiących na trądzik o podłożu hormonalnym.

Jakie AcnEase® powoduje skutki uboczne?
Testy na toksyczność, jakim poddano AcnEase®, nie stwierdziły żadnych negatywnych skutków ubocznych, no może oprócz tego, że osoby mające ostre uczulenie na dekstrynę, która wchodzi w skład powłoczki tabletki, mogą odczuć łagodną reakcję alergiczną w postaci zaburzeń żołądkowych, a osoby uczulone na dmuchawce mogą trochę częściej kichać. Zawsze zalecamy pacjentom, aby w takich wypadkach przerwali zażywanie produktu, żeby potem powrócić do niego po kilkudniowej przerwie (reakcja może zaniknąć) albo zupełnie zaprzestać jego stosowania.
Poza tym AcnEase® pozytywnie oddziałuje – na włosy, które nabierają lepszego wyglądu, a niektórzy twierdzą, że rzadziej się przetłuszczają lub łamią, oraz na skórę, która staje się bardziej sprężysta.
Odnotowujemy też świetne efekty działania AcnEase® na trądzik różowaty, pojawiający się u osób po trzydziestce i charakteryzujący się zaczerwienieniem i wysypką na skórze twarzy, swędzeniem oczu, a nawet "zgagą". Na trądzik różowaty właściwie nie ma lekarstwa, ale AcnEase®, przywracając wewnętrzną równowagę, znacznie zmniejsza zarówno skórne, jak i inne jego objawy.

Gdzie kupić i jak stosować AcnEase®?

 

AcnEase można kupić przede wszystkim w internecie (www.AcnEase.com).
Produkt ten jest również dostępny w niektórych salonach piękności i gabinetach odnowy biologicznej. Niedługo będzie też można o niego pytać u lekarzy dermatologów.
Do tej pory AcnEase® nabyło około 100 000 osób. Najwięcej zamówień mamy w Stanach oraz w Wielkiej Brytanii, gdzie AcnEase® jest również dostępny w sieci Mankind.com – jednej z najlepszych firm sprzedających wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry dla mężczyzn. Co ciekawe, w Europie mężczyźni stanowią znaczną grupę naszych klientów – procentowo większą niż np. w Stanach. Niedługo AcnEase® będzie dostępny w Japonii i Australii.
Wraz z zamówieniem klient dostaje informacje na temat stosowania preparatu. Podstawowy zalecany okres zażywania AcnEase® to 4 tygodnie – tyle czasu trzeba, aby pozbyć się objawów trądziku oraz zapobiec powstawaniu nowych wyprysków, czyli zaleczyć schorzenie. W przypadku chronicznego lub bardzo natężonego trądziku zalecana kuracja może być dłuższa.

Kupując preparat medyczny z internetu, niektórzy mogą chcieć zasięgnąć porady specjalisty. Gdzie mają się udać z pytaniami?
Nasz dział farmaceutyczny odpowiada na każdego e-maila, jaki dostaje. Można też zadzwonić na czynny 24-godziny numer: (888) 314-SKIN.
Zachęcamy klientów, aby kierowali do nas wszelkie wątpliwości. Poza tym na stronie internetowej www.AcnEase.com pacjent znajdzie wiele odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Co zrobić, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z działania AcnEase®?
Najpierw zachęcamy do skontaktowania się z nami – aby wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu. Jeśli to nie zadziała, klient może zwrócić opakowanie, a my zapewniamy zwrot pieniędzy.
Serdecznie dziękuję za rozmowę
ROZMAWIAŁA: ALEKSANDRA SŁABISZ

Dr Agnieszka P. Olszewski
Znana jako dr Agnes jest CEO firmy Herborium Group, Inc., którą założyła wspólnie z amerykańskim

 

specjalistą od biotechnologii. Firma jako pierwsza zaczęła wprowadzać na amerykańskie i europejskie rynki produkty bioherbaceutyczne – będące lekarstwami na bazie złożonych ekstraktów ziołowych. Firma specjalizuje się w chorobach skóry, prostaty, wątroby, artretyzmu i w infekcjach odpornych na tradycyjne antybiotyki. Firma, która weszła na giełdę amerykańską w 2006 r., posiada biura w Pekinie i Londynie oraz współpracuje m.in. z Uniwersytetem Johnsa Hopkinsa, uniwersytetem w Szanghaju i największym centrum badań nad medycyną chińską w Hongkongu.
Dr Agnes przez 28 lat wykładała w Stillman School of Business na Seton Hall University w South Orange, najstarszym katolickim uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. Przez 11 lat sprawowała tam też funkcję dyrektora w Institute of International Business and Master of Science in International Business. Jest członkinią Women Presidents’ Organization – zrzeszającej kobiety na stanowiskach kierowniczych w amerykańskich korporacjach.

Autor: Aleksandra Słabisz