Spotkania na dachu

0
6

Zdjęcia: Grzegorz Nycz

Po raz czwarty członkowie i sympatycy Organizacji Studentów Polskich zebrali się w piątek wieczorem spotkaniu w ramach PSO Connect.
Spotykają się raz na kwartał w kameralnym prywatnym barze na … "dachu" budynku na Upper West Side, skąd przez szklane ściany rozpościera się widok na Manhattan, a z przylegających tarasów zobaczyć można Hudson River oraz New Jersey.
Obok Studiów4U, rajdów, międzyuczelnianej konferencji, balu i kilku innych inicjatyw PSO Connect jest kolejnym przejawem działalności Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku.
Celem spotkań to tzw. networking, czyli nawiązanie oraz zacieśnienie kontaktów z innymi studentami, absolwentami różnych uczelni, którzy nadal utożsamiają się z organizacją, jak również ludźmi biznesu, artystami czy profesorami. Na każde spotkanie zapraszani są specjalni goście, który w luźnej atmosferze i przy lampce wina dzielą się swoimi doświadczeniami, udzielają rad i ukierunkowują studentów.
O tym, że w biznesie najważniejsza jest pasja i szczere oddanie temu, co się robi, w piątek mówił Sławomir Bogusz, właściciel CRC Cracovia Flooring zajmującej się kładzeniem i restaurowaniem drewnianych podłóg. Natomiast Jerzy Ziemba, właściciel Polstat Inc. oraz Dish Pro LLC, radził zebranym, żeby w życiu wybierali taką drogę kariery, która pozwoli im na realizowanie swoich pasji. "Jakąkolwiek drogę kariery wybierzecie, nie poświęcajcie się tylko i wyłącznie pracy. Starajcie się mieć czas dla siebie" – powiedział Ziemba, którego hobby jest podróżowanie.
O służbie wojskowej w Iraku oraz trudach zaistnienia jako pisarz i dziennikarz opowiadał Jake Siegel, absolwent stosunków międzynarodowych na Boston University.
"Na deser", jak to określiła przewodnicząca PSO Joanna Komar, o studiowaniu i swojej karierze opowiadał specjalny gość z Polski – aktor młodego pokolenia Andrzej Młynarczyk, którego polski widz zna z takich seriali jak "M jak Miłość", "Rodzina zastępcza", czy filmów m.in. "Lejdis" i "Ostatnia akcja".

Członkowie PSO


Gwiazdą wieczoru był Andrzej Młynarczyk ( w środku), z lewej Piotr Szalega, z prawej Joanna Komar – przewodnicząca PSO

Autor: AS