Spotkanie ze Świętym Mikołajem na Ridgewood

3

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się impreza mikołajkowa zorganizowana na Ridgewood przez Children’s Smile Foundation. Były prezenty, pokaz magika, konkursy z nagrodami, loteria z atrakcyjnymi fantami, a także świąteczny występ dziecięcej grupy Gaudete i zabawa przy muzyce zespołu The Masters.

Około 400 osób – dzieci i rodziców – wzięło udział w mikołajkach Children’s Smile Foundation, które odbyły się w sobotę, 8 grudnia, w szkolnym audytorium parafii św. Macieja na Rigdewood. Impreza rozpoczęła się o godz. 5 po południu i trwała prawie do godz. 9 wieczorem i obfitowała w wiele atrakcji i niespodzianek dla maluchów.

Mikołajki prowadziła Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Children’s Smile Foundation, której pomagali członkowie Rady Dyrektorów tej organizacji oraz liczne grono elfów-wolontariuszy. Zabawa rozpoczęła się od przemówienia wygłoszonego przez ks. Dariusza Blicharza, administratora parafii św. Macieja na Rigdewood, który również odmówił krótką, okolicznościową modlitwę.

Od samego początku imprezy przygrywał zespół The Masters, który prezentował różne piosenki świąteczne oraz kolędy, wprowadzając wszystkich w bożonarodzeniowy klimat. Ze świątecznym repertuarem wystąpiła także grupa Gaudete, działająca pod kierunkiem Ewy Gindorowicz przy parafii św. Krzyża na Maspeth. Członkowie dziecięcego zespołu wokalnego byli ucharakteryzowani na aniołki, trzech króli oraz kolędników.

Po ich występie dzieci bawiły się w rytm tanecznej muzyki prezentowanej przez zespół The Masters oraz brały udział w licznych konkursach i zabawach z atrakcyjnymi nagrodami. Były także stoiska arts & crafts, przy których maluchy miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi. Dużą popularnością cieszyło się tzw. malowanie twarzy. Furorę zrobił pokaz magika, który nie tylko prezentował sztuczki z kartami czy ogniem, ale także potrafił „wyczarować” dużą kolorową papugę oraz potężnego węża.

Jednak największą atrakcją był Święty Mikołaj, który przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci uczestniczących w dorocznej zabawie Children’s Smile Foundation. Przy rozdawaniu świątecznych paczek – ufundowanych przez sponsorów, m.in. Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową – pomagał mu cały zastęp elfów, które również przez całą imprezę zabawiały jej najmłodszych uczestników. Otrzymane upominki sprawiły maluchom bardzo dużo radości. Dzieci również bardzo długo robiły sobie pamiątkowe fotografie ze Świętym Mikołajem, po czym bardzo uważnie śledziły rozwiązanie loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami. Później rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu The Masters. Dzieci oraz rodzice mieli też okazję zjeść gorący posiłek oraz skorzystać z serwowanych przekąsek i napojów.

Dochód ze sprzedaży biletów na imprezę zostanie przekazany fundusz im. ks. prałata Piotra Żendziana, założony przez Children’s Smile Foundation trzy lata temu, po śmierci tego lubianego i charyzmatycznego kapłana.

„Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc świąteczną dzieciom z Nowego Jorku i okolic. Mamy tutaj siedem ubogich rodzin, które wspieramy. Mają one częściowo chore dziećmi lub są to samotne, wielodzietne matki. Pomagamy także dwóm rodzinom w New Jersey i Pensylwanii” – zapewniła Joanna Mrzyk. Ponadto w tym roku na specjalną pomoc będą mogły liczyć potrzebujące dzieci ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II na Maspeth.

„Z kolei pieniądze pochodzące z zakupu losów na loterię fantową zostaną wpłacone po równo na trzy konta hospicjów w Polsce, którym w tym roku pomagamy w ramach akcji 'Świąteczny Uśmiech Dziecka'” – dodała szefowa Children’s Smile Foundation. Akcja, którą fundacja ta prowadzi wraz z PSFCU, we wszystkich oddziałach tej instytucji finansowej, zakończy się 31 grudnia.

Autor: WOJTEK MAŚLANKA