Staram się reagować szybko

0
5

Odpowiedziała pani błyskawicznie na zapytanie naszego Polonusa. Czy zawsze odpowiedź następuje tak szybko? Czy jako posłanka wybrana z listy polonijnej ma pani czas na zajmowanie się sprawami Polonii?
Z Polonią ścisłe współpracowałam jako minister edukacji w rządzie PO-PSL. Jeśli moje doświadczenie może się państwu przydać, jestem do dyspozycji. Interpelację przygotowałam, czeka na przesłanie do Sejmu. Jak tylko dostanę odpowiedź, przekażę. Staram się reagować szybko.

Z jakimi sprawami najczęściej zwracają się do pani Polonusi?
Najczęściej dostaję listy od wyborców, którzy przekazują swoje opinie i oczekiwania wobec polityki krajowej.

Jak dużo zapytań dostaje pani każdego roku?
Znacznie mniej niż bym chciała (uśmiech). Kilkanaście.

Co sądzi pani o pomyśle stworzenia dwóch miejsc dla senatorów polonijnych?
Na pewno warto stworzyć mechanizm, dzięki któremu środowiska polonijne mogłyby prezentować swoje oczekiwania. Jednak wyłonienie dwóch przedstawicieli z tak wielkiego, zróżnicowanego środowiska uważam za karkołomne.

ROZMAWIAŁ PRZEMEK CEBULA

Joanna Kluzik-Rostkowska ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka, redaktorka w czasopismach „Tygodnik Mazowsze”, „Ekspres Wieczorny”, „Wprost” i „Przyjaciółka”. W latach 2004-2005 – pełnomocnik ds. kobiet i rodziny w urzędzie m.st. Warszawy. W latach 2005-2007 – podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Ministerstwie Rozwoju, od sierpnia do listopada 2007 r. – minister pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W 2010 r. była szefową jego sztabu w wyborach prezydenckich. W latach 2004-2010 działała w PiS, potem była współzałożycielką partii Polska Jest Najważniejsza. Członkiem PO jest od 2011 r. W rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz piastowała stanowisko ministra edukacji (2013-2015). Posłanka od 2007 r. (VI-VII kadencja, wybrana z listy PiS i VII-VIII kadencja, wybrana z listy PO), zasiadała w komisjach: Polityki Społecznej i Rodziny (dwukrotnie, w tym jako wiceprzewodnicząca); Spraw Zagranicznych; Edukacji, Nauki i Młodzieży. Obecnie pracuje w komisjach: Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej.

Biuro Poselskie Joanny Kluzik-Rostkowskiej
Al. Ujazdowskie 18
00-478 Warszawa
woj. mazowieckie
tel. +48 721-333-533
e-mail: [email protected]

Autor: Przemek Cebula