Studenci odebrali swoje stypendia

0
8

Tegoroczny 18. Bal Stypendysty odbył się w sobotę, 23 kwietnia, w Terrace On The Park na Queensie. Poprowadziła go Monika Dziewa, prezes Organizacji Studentów Polskich, oraz jej zastępczyni Natalia Gawrysiak. W imprezie prócz polonijnych studentów wzięło udział wielu znamienitych gości i przedstawicieli polonijnych instytucji wspierających działalność Organizacji Studentów Polskich.

„Jesteście kluczową organizacją dla przyszłości Polonii i to od was zależy, czy za 20, 30 lat ta Polonia będzie istniała, czy też już jej nie będzie. To od was zależy, czy Polskość będzie dla was atutem i rzeczą, z której będziecie mogli być dumni, czy też będzie dla was ciężarem – mówił konsul Mateusz Stąsiek. – Cieszę się, że jesteście bardzo aktywni, jesteśmy z was bardzo dumni i pokładamy w was wielkie nadzieje”.

W podobnym tonie wypowiadały się pozostałe osoby, m.in. ambasador RP w USA Ryszard Schnepf, dr Dorota Andraka, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Artur Dybanowski, prezes Pulaski Association of Business and Professional Men oraz Jakub Mędrala, dyrektor Polsko-Amerykańskiej Izby

Gospodarczej w Nevadzie, który dodatkowo zachęcał wszystkich studentów, by zawsze wierzyli w to, co robią, i sukces, który chcą osiągnąć.

Na pewno ważnym, ale nie pierwszym i nie ostatnim sukcesem dla czterech studentów obecnych na balu były stypendia, którymi zostali w tym roku wyróżnieni przez komisję, w skład której wchodzili o. Jacek Buda, były kapelan Columbia University, dr Wiesław Bury, emerytowany profesor DeVry University, oraz dr Dariusz Czarkowski profesor z NYU.

Otrzymali je: Katarzyna Golec – studentka American University of the Caribbean School of Medicine (1000 dolarów), Maksymilian Kubis – student American Musical and Dramatic Academy (750 dolarów) i Maria Serwatka – studentka Mercy College (500 dolarów). Dodatkowo w tym roku zostało przyznane wyróżnienie w wysokości 250 dolarów ufundowane przez Arthur's Funeral Home, które wręczono Tomaszowi Pustelnemu, studentowi John Jay College of Criminal Justice.

„Mam nadzieję, że stypendia zmotywują was do odnoszenia kolejnych sukcesów, staną się impulsem do jeszcze większej pracy oraz umocnią w dążeniu do realizacji własnych marzeń i ambicji” – mówiła Monika Dziewa podczas wręczania okolicznościowych dyplomów.

Wyróżnieni studenci nie kryli radości z otrzymanych stypendiów i podkreślali, że wyróżnienia te mają dla nich wielkie znaczenie.

„Czuję się zaszczycona i bardzo zadowolona z tego stypendium ponieważ wiem, że będzie mi pomocne na moim drugim kierunku studiów jakim jest medycyna. Poza tym wyróżnienie to bardzo mnie motywuje i podbudowuje” – zdradziła Katarzyna Golec, laureatka pierwszej nagrody stypendialnej, która wcześniej ukończyła studia na Hunter College.

18. Bal Stypendysty swoim krótkim recitalem uświetnił Maksymilian Kubis, laureat drugiej nagrody stypendialnej. Uczestnicy imprezy mogli także zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Victorii i Filipa Koniecznych, tegorocznych mistrzów Ameryki i zarazem reprezentantów Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki. Podczas zabawy na parkiecie, do tańca przygrywał DJ Łukasz Oleszczak.

Autor: WueM