Studenci zapraszają na bal

0
3

Tegoroczny bal PSO odbędzie się już niedługo – 2 lutego 2013 – w Polish Slavic Center na Greenpoincie. Bal rozpocznie się (o godzinie 7 wieczorem) tradycyjnym polonezem, a gości w trakcie zabawy czekają również niespodzianki, w tym konkurs tańca i loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Uroczyste bale studenci organizują od 1997 r. Co roku bawi się na nich od 200 do 300 gości, natomiast dochód z balu w całości przeznaczany jest na stypendia dla studentów polskiego pochodzenia, przyznawane przez Organizację Studentów Polskich.

Powoływana przez PSO specjalna komisja składająca się ze znakomitych profesorów i działaczy polonijnych, co roku przyznaje kilka stypendiów w wysokości 500 dol. lub 1000 dol. Przynajmniej jedno na cztery stypendia przyznawane jest dla osób nie posiadających obywatelstwa ani stałego pobytu w USA, gdyż takim studentom trudniej jest zakwalifikować się o dofinansowanie na studia.

Rozdanie nagród ma miejsce podczas Spotkania Opłatkowego, które zazwyczaj odbywa się w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia.
Aby starać się o stypendium, trzeba być członkiem organizacji, wypełnić podanie oraz napisać trzy krótkie eseje. Termin składania podań przypada jesienią (więcej informacji znajdziesz na: http://pso-usa.org/stypendia/).

Więcej informacji o balu można znaleźć na stronie PSO (www.pso-usa.org, w zakładce „imprezy i galerie”) oraz pod adresem [email protected] Liczba miejsc ograniczona, a sprzedaż biletów kończy się o północy 28 stycznia!

Bilety dostępne są w następujących cenach: 58 dol. dla członków PSO, którzy mają opłaconą składkę członkowską oraz 68 dol. dla osób nie będących członkami organizacji. Dodatkowo przy zakupie całego stolika, przy którym mieści się 8 osób, jeden bilet jest gratis, czyli płaci się tylko za 7 biletów.
W cenie biletu: poczęstunek (ciepły i zimny bufet składający się z wyśmienitych staropolskich dań oraz polskich wypieków), napoje bezalkoholowe, miejsce przy stoliku ośmioosobowym, dobra zabawa przy polskich przebojach.

Autor: AS