Świetna zabawa także u dzieci na Long Island

1
Foto: Kids Academy

Przyjaźń, sympatia i szacunek – to zapewne najprawdziwsze oznaki miłości. Przedszkolaki z Kids Academy uroczyście ochodziły tegoroczne Walentynki przez dwa dni, 11 i 12 lutego.

Dyrektor przedszkola pani Marta Wesołowski stwierdziła, że nie byłoby żadnej przesady, gdyby powiedziała, iż taka atmosfera trwa cały rok. Dzieci tworzą tak wspaniały klimat podczas wspólnych zabaw, iż ten świąteczno-bajkowy scenariusz o przyjaźni towarzyszy maluchom każdego dnia.

Wszyscy w dniach walentynkowych obchodów ubrani byli na czerwono. Specjalnie na te  uroczystości dzieci nauczyły się na pamięć wierszy i piosenki Marty Torebko pt. „Walentynki”, prezentując specjalną choreografię. Z dużym zainteresowaniem również wysłuchały wiersza Małgorzaty Pawlusiewicz pt. „Rozmowa ze św. Walentym”:

„Czy to prawda, św. Walenty, że miłości nie jest za dużo?

– Tak, kochanie. To prawda

Nie bój się, że dasz jej ludziom za wiele

I pomyśl o tych, co miłości pragną

Bądź ich przyjacielem”.

Zajęcia były bardzo urozmaicone, dzieci przygotowały również kartki walentynkowe oraz walentynkowe serduszka, które wykonały różnymi technikami plastycznymi. Wielką atrakcją okazała się lekcja gotowania – tzw. „Kuchnia miłości”, podczas której – pod okiem swoich wychowawczyń – przygotowały gofry w kształcie serc, zjedzone później na drugie śniadanie i to z wielkim apetytem. Już z pełnymi brzuszkami przedszkolaki wysłuchały audycji radiowej o tematyce walentynkowej, przygotowanej przez Martę Wesołowski oraz opowiadania pt. „Miłość” z książki Grzegorza Kasdepke „Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach”.