Święty Mikołaj w Unii w Garfield

214
Święty Mikołaj, w towarzystwie pracownic oddziału Unii w Garfield, wkracza na salę ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/ NOWY DZIENNIK

Już po raz szósty Święty Mikołaj zawitał do oddziału PSFCU w Garfield, NJ. Przywiózł ze sobą ogromny worek prezentów, które wręczał z uśmiechem, przy dźwiękach kolęd.

Każde z dzieci, które w sobotę, 7 grudnia, rodzice przyprowadzili do oddziału Unii, otrzymało kalendarz adwentowy pełen… pysznych czekoladek. No i dzieci mogły usiąść Mikołajowi na kolanach, uściskać go i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Pozowali też rodzice.

7-letnia Elizabeth Gibson była pierwszym dzieckiem, któremu Mikołaj wręczył prezent

Święty Mikołaj obdarował prezentami 160 dzieci. Wszyscy natomiast – i rodzice, i dzieci – mogli poczęstować się pysznymi pączkami i cukierkami.
Przy okazji pracownicy Unii zapraszali dorosłych do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Świąteczny uśmiech dziecka”, którą Unia zorganizowała wspólnie z Fundacją Uśmiech Dziecka. Dowolną kwotę można było wpłacić na konto tejże fundacji lub jednego z trzech hospicjów dla dzieci: Zespół Opieki Paliatywnej Palium w Częstochowie, Bursztynowa Przystań Dom Hospicyjny dla Dzieci w Gdyni i Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową “Promyk” w Giżycku. Wpłat można dokonywać do końca tego roku.

Na kolanach Mikołaja siedzą Magda (6 lat) i Adaś (3 latka), a obok stoi ich siostra Julia Marut (10 lat)


W postać Świętego Mikołaja, też już po raz szósty, wcielił się pracownik oddziału w Garfield Krzysztof Mikulski. W sumie był już 22 razy Mikołajem, gdyż występuje w tej roli również w dwóch oddziałach Unii na Greenpoincie.
„Spotkanie ze Świętym Mikołajem zawsze jest miłe i wzruszające, więc cieszymy się, że nas odwiedza i sprawia, że dzieci się uśmiechają i szczęśliwe wracają do domu. Tego dnia zupełnie inaczej nam się pracowało. To był naprawdę piękny dzień” – powiedziała „Nowemu Dziennikowi” Rita Kotyński, menedżerka oddziału.