Święty Mikołaj znów dotarł do Unii w Garfield

115
Święty Mikołaj pozdrawia dzieci i zaprasza, aby przyszły po prezenty Zdjęcia: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

W tym roku nie jest łatwo Świętemu Mikołajowi rozdawać dzieciom prezenty i nieść radość, ale bardzo się stara. Tradycyjnie już zawitał w sobotę, 4 grudnia, do oddziału Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Garfield w stanie New Jersey. Panie pracujące w oddziale obsługiwały klientów, a tu nagle – w samo południe – pojawił się Święty Mikołaj.

Mikołaj spokojnie podszedł do pięknie przystrojonej choinki, rozbłyskującej światłami. Postawił na podłodze ogromny worek, w którym przyniósł prezenty. Zasiadł na wygodnym foteliku przy choince. Machał ręką, radośnie się uśmiechał i zapraszał do siebie przede wszystkim dzieci, no bo piękne prezenty miał właśnie dla nich. Wręczał je z najlepszymi życzeniami. Nietóre dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, troszeczkę się bały tej dziwnej postaci, ale potem, wspierane przez mamy, z uśmiechem siadały Mikołajowi na kolanach. Dzieci, niekiedy z rodzicami, pozowały potem do zdjęć z Mikołajem.

Jako pierwsze otrzymały prezenty od Mikołaja siostrzyczki: Lily, która ma 5,5 roku
oraz  2-latka Zosia

Były takie momenty, że dzieci i rodzice musieli stać w kolejce, aby się dostać do Świętego Mikołaja. Ale to nikomu nie przeszkadzało, bo Mikołaj czekał na wszystkich z otwartymi ramionami i… prezentami. Dzieci otrzymywały od Mikołaja adwentowy kalendarz… pełen pysznych czekoladek. Mogły sobie też wziąć kolorową bombeczkę, które wisiały na ściankach boksów, w których na co dzień pracują pracownice oddziału Unii. A wybór był ogromny. Na dzieciaki, tuż obok choinki, czekały też pyszne słodycze.

Rodzina Sondejów świetnie przygotowała się na spotkanie z Mikołajem. Na zdjęciu od lewej: mama Agnieszka Sondej z 2-letnim synkiem Alanem, gościnnie Veronika Chudzik (10 lat), Daniel na kolanach Mikołaja (4 latka), tata Józef i syn Hubert (9 lat)

W pięknie udekorowanej sali rozbrzmiewały kolędy. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj obdarował prezentami ponad 200 dzieci. W postać tę wcielił się Krzysztof Mikulski, pracownik ochrony tego oddziału.

Przy okazji pracownice Unii zapraszały dorosłych do wzięcia udziału w akcji charytatywnej “Świąteczny Uśmiech Dziecka 2021”, którą Unia zorganizowała wspólnie z Fundacją Uśmiech Dziecka w Nowym Jorku (Children’s Smile Foundation). Dowolną kwotę można było wpłacić na konto tejże fundacji lub jednego z trzech hospicjów dla dzieci w Polsce: Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie, Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach oraz Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne – Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Wpłat można dokonywać do 31 grudnia 2021 roku.

Pracownice oddziału PSFUK w Garfield też zrobiły sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem (menadżer Rita Kotyński stoi druga z lewej)

– To dla nas wielka radość, że Święty Mikołaj znów zawitał do naszego oddziału. Na spotkanie z nim przyszło ponad 200 dzieci – powiedziała “Nowemu Dziennikowi” Rita Kotyński, menadżer oddziału PSFUK w Grafield, NJ. –Dzieci otrzymują piękne prezenty, uśmiechają się, pozują do zdjęć ze Świętym Mikołajem i szczęśliwe wracają do domu. Panie pracujące w naszym oddziale same wykonały 250 kolorowych bombek na choinkę. Każde dziecko mogło sobie wziąć do domu jedną taką bombeczkę. Niektóre wzięły dwie…  Dla nas, pracowniów, to był też piękny dzień. Zupełnie inaczej nam się pracowało, aniżeli w inne dni. Dodatkowym powodem do radości jest fakt, że akcję “Świąteczny Uśmiech Dziecka 2021″ wsparło bardzo dużo osób. Myślę, że pobijemy rekord dotychczaswowych wpłat. Niestety, na kolejne spotkanie ze Świętym Mikołajem musimy czekać cały rok” – dodał pani menadżer.

***

Zdjęcia z Mikołajem, które wykonywał Ryszard Siembida – znany, profesjonalny fotograf z East Rutherford, NJ można odebrać (bezpłatnie) w oddziale Unii w Garfield.