Sztab NJ/NY WOŚP podliczył tegoroczne granie

118
Grupa wolontariuszy, którzy liczyli pieniądze w siedzibie Polskiego Radia WRKL 910 AM w Pomonie, NY (od lewej): Mariusz Perkowski, Nathan Nowak, Damian Masłowski, Janusz Sikora, Andrzej Czuma. W środkowym rzędzie: Iwetta Szubert, Marcin „Bubell” Filipowski i Alicja Bart. Z przodu: Justyna Zajonc (z czekami i monetami) oraz Oliwia Chłodnicka ZDJĘCIA: SZTAB WOŚP NJ/NY

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 16. w metropolii nowojorskiej i w stanie New Jersey. Zagrała także w Waszyngton DC i w Pensylwanii. Grała w sobotę i niedzielę, 11 i 12 stycznia. W Polsce dyrygentem Orkiestry jest Jurek Owsiak, a w USA Marcin „Bubell" Filipowski – na co dzień redaktor Polskiego Radia w Pomonie, NY.

Działały liczne minisztaby w różnych miejscach i od nich w minionym tygodniu napłynęły rozliczenia. A to oznacza, że ostateczna suma jest znacznie większa, niż początkowo się zapowiadało. Ostatecznego rozliczenia tegorocznego grania Orkiestry dokonała w piątek, 17 stycznia, grupa wolontariuszy w siedzibie Polskiego Radia WRKL 910 AM w Pomonie, NY.
A oto sumy zebrane przez poszczególne minisztaby:
Long Island (szefowa sztabu Urszula Brożek) – ponad 36 tysięcy, Waszyngton DC (szef Tomasz Łukaszewski) – ponad 6,5 tys., Mahopac (szefowa Karolina Żaba) – 1,6 tys., Hanna i Andrzej Czumowie z grupką wolontariuszy w kilku miejscach w Pocono w Pensylwanii uzbierali 3489 dol., i oczywiście w New Jersey – ponad 32 tys. Dzięki fantastycznemu wsparciu Polonii uzbierano ostatecznie 115 tys. dol. i 1490 zł na ten szczytny cel.
Ponad 61 tysięcy już wysłano na konto WOŚP. Reszta to rozliczenie w czekach zawsze wypisywanych na WOŚP.

Rozliczenie Akademii Jana Pawła II w South Amboy, NJ

„Wiem, że mam najwspanialszych wolontariuszy, którzy oddani są nie tylko w okresie finału idei Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP – mówi Marcin „Bubell” Filipowski, szef sztabu NJ/NJ WOŚP. – I tylko ignoranci mogą mówić, że nie ma osób niezastąpionych, bo ja nie wyobrażam sobie organizowania naszych finałów bez Iwetty Szubert, Janusza Sikory (z którym gram od 16 lat), Grzesia Lemiechowicza czy Justyny Kubińskiej. Ale też bez takich muzyków, jak wokalista zespołu Prime Prophecy Marcina Wilczka, doskonałego perkusisty i DJ-a Tomasza Unraty czy szefa rockowej sceny Zbyszka Dery z Krzysiem Bucko. Wszystkim zespołom i gościom, od 15PO, Fragile Firse, Atura, Kran, Kwadrat i SYN… po prostu dziękuję.
Dziękuję za kolejny udział w finale naszemu czołowemu zawodnikowi w królewskiej wadze w boksie – Adamowi Kownackiemu, dzięki któremu zyskaliśmy około 8 tys. dol. podczas licytacji jego gadżetów.
Osób, którym chciałbym podziękować, jest bardzo dużo, bo przecież każdy, kto grał, przyczynił się do sukcesu. Przyczyniły się także wszystkie polonijne sklepy, z najwspanialszą Beatką Samojeden i właścicielami Piasta. Także Bratek Deli w Garfield, Banaś Bakery w Wallington i Tomi Bakery w Passaic, Hanna i Andrzej Czumowie z okolic Pocono w Pensylwanii już od lat wspierają WOŚP.
Nigdy nie zapominam o prawdziwych przyjaciołach, jak Małgosia i Adam Skarżyńscy z rodziną, którzy są całym sercem za Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Fantastyczne jest grono pedagogów, jak Małgorzata Niepokój-Laszczka i Anna Kubicka. Dzięki nim wiele szkół gra z nami, a nauczyciele przekazują swoim podopiecznym ducha wolontariatu. Zagrała z nami Akademia Jana Pawła II w South Amboy, NJ. Gratulujemy wszystkim uczniom i chylimy czoła przed gronem pedagogicznym za kolejny finał i doskonały wynik! Nie ma lepszego sposobu, aby nasi młodzi uczyli się idei wolontariatu.
Dziękuję zespołom, które zadbały o oprawę muzyczną, DJ-om, takim jak Tomasz Chmielewski, czy osobom pracującym podczas finału z dziećmi, jak Maria Majka Nowak czy Aneta Pieróg-Sudoł. Dziękuję graficzce Justynie Mocniak, artyście Ericowi Lavazzonowi oraz Grzegorzowi Kogutowi z Polish Rider Magazin za wspaniałe gadżety oraz Natalii Laszkiewicz i najlepszemu Beaver Tattoo.

Listy podziękowań nie będzie końca, ale powtórzę i razem z Iwettą chcemy podziękować: Urszuli Brożek, Marcie Wesołowski, Anicie Osmoli, Justynie Kubińskiej, Justynie Stypułkowskiej, Izabeli i Piotrowi Czerepakom, Grzegorzowi i Tomaszowi Lemiechowiczom, Paulinie Hajduk, Katarzynie Chojnowski, Kamilowi Szubertowi, Gabrieli Sobocińskiej, Victorii Chojnowski, Piotrowi Kaziorowi, Annie Machaj, Sławomirowi Gancarzowi, Jackowi i Magdalenie Zaleskim, Marcinowi Dymskiemu z Wisła Club, Tomaszowi Chmielewskiemu (TMG Event). Specjalne pozdrowienia przesyłam dla Andrzeja Sienko.
Gigantyczne podziękowania dla przyjaciół, którzy zawsze nas wspierają. A są to: Bartłomiej Bielecki, Andżelika i Ryszard Jania, Słoniu, Kasia i Marcin Lubel, Marta Szado, rodzina Długich. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Dziękuję Rafałowi Kucie z Florydy, który od ponad 10 lat pomaga nam graficznie w oprawie finałów i obsługuje naszą stronę internetową www.wospnjny.com.
Na koniec chcę bardzo serdecznie podziękować mojej cudownej żonie Jagódce, którą poznałem jako wolontariuszkę 6 lat temu na naszym 10. Finale. Dzięki temu mam kolejne love story, z którego urodziły się nam córeczki Jaśminka i Kalinka. Ale nie zapominam o moich starszych córkach Roksanie i Angelice, którym idee wolontariatu też nie są obce.
Jako sztab dziękujemy wszystkim, którzy grali z nami. Gratulujemy wszystkim sztabom w USA. Każdy uzyskany wynik jest najlepszy, bo my wiemy, że gramy w Najlepszej Orkiestrze Świata, czyli Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”.