Talenty muzyczne w Music Education Center

0
0

Koncert odbył się w Galerii CPS przy Kent St., w obecności rodziców i zaproszonych gości. Dzieci, bez względu na wiek, zaprezentowały się znakomicie – zagrały indywidualnie, także zespołowo, m.in. skrzypaczki i gitarzyści. Młodzi artyści wykazali się dużym talentem, dobrym przygotowaniem i doskonałym obyciem na scenie. Uczniowie zasłużyli na duże brawa i gratulacje, i otrzymali je po występach. Na takie samo uznanie zasługują ich rodzice, którzy potrafili odkryć muzyczne uzdolnienia swoich milusińskich i przekonać do nauki, dodatkowych zajęć z muzyki, gry na instrumencie ect. To jedno z najważniejszych zadań wychowawczych – rozbudzić w bardzo młodym człowieku zainteresowanie do muzyki, sztuki, nie tylko wtedy, kiedy dziecko wykazuje się ogromnym talentem w danej dziedzinie. Pomoc w poszukiwaniu własnego hobby, przy wykorzystaniu wrodzonego talentu naszych dzieci, to bez wątpienia wyjątkowa metoda wychowawcza i oczywiście wspaniała recepta na rodzinne życie: wspólne słuchanie muzyki w domu czy salach koncertowych.
Pomimo dużej liczby uczniów, którzy grali tego wieczoru, wszystko odbyło się wręcz perfekcyjnie: młodzi muzycy wystąpili według szczegółowo przygotowanego programu, w którym znajdowała się informacja ze zdjęciem osoby występującej, kto i z jakim programem wykona.
„To wielkie szczęście, że mamy taką szkołę w naszej okolicy, nie musimy daleko dowozić dzieci – mówili rodzice po koncercie. – A przede wszystkim, że jest nauczyciel, pasjonat muzyki, który bardzo często wspólnie z dziećmi koncertuje”. „Nasza córka i syn z chęcią wybierają się na muzyczne lekcje, jesteśmy bardzo zadowoleni” – powiedziała pani Joanna, mama rodzeństwa, które uczęszczało do MEC.
Wszyscy uczniowie po koncercie otrzymali świadectwo ukończenia szkoły, a Janusz Sporek od swoich wychowanków i ich rodziców – wielkie podziękowania wraz z bukietami kwiatów.
Szczęśliwych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Autor: Elżbieta Popławska