Tymoteusz Kutyła – Wschodzącą Gwiazdą Unii 2018

0
2

Student trzeciego roku University of Minnesota, członek kadry narodowej Polski w gimnastyce oraz członek PSFCU od dziecka (zaczynał z kontem dla nieletnich) otrzymał tytuł oraz czek na pięć tysięcy dolarów. “Jesteśmy dumni, że członek naszej Unii osiąga już tak wspaniałe sukcesy i być może zobaczymy go na igrzyskach olimpijskich jako reprezentanta Polski. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji jego marzeń” – powiedział podczas uroczystości wręczenia nagrody dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Tymoteusz Kutyła studiuje biznes i marketing na University of Minnesota. Tam też uprawia gimnastykę w uniwersyteckiej drużynie. W swojej karierze był już mistrzem USA juniorów w ćwiczeniach na drążku. Od 2018 r. jest członkiem reprezentacji Polski i ma nadzieję na start w igrzyskach olimpijskich 2020 w Tokio.
“Dziękuję PSFCU za tę nagrodę, zawsze będę wdzięczny za to, że przyznano mi to stypendium, uznając mnie za Wschodzącą Gwiazdę Unii. Traktuję to jako wyróżnienie za to, że jako Amerykaninowi polskiego pochodzenia udaje mi się studiować i trenować, a także za awans do reprezentacji Polski w gimnastyce” – powiedział młody człowiek w trakcie uroczystości.

Tymoteusz zaczął ćwiczyć gimnastykę w wieku trzech lat. Obecnie jego dzień powszedni wygląda tak: dwa razy w tygodniu godzinny trening o 6:30 rano, każdego dnia do południa zajęcia na uczelni, a po lunchu trzy godziny ćwiczeń. Wieczór i noc zostają na naukę. Marzeniem Kutyły jest skończenie studiów i start na igrzyskach olimpijskich. “Mam nadzieję, że niedługo wystartuję w mistrzostwach Europy w barwach Polski, dzięki czemu będę miał szansę zakwalifikować się na występy na igrzyskach olimpijskich w Tokio” – powiedział.

Nagroda dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii została wręczona po raz trzeci. Ustanowiono ją w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych wiekiem członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w “dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”. Poprzedni laureaci to pływak Michał Domagała oraz brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w szermierce Monika Aksamit.

Autor: PB