Uczniowie Polskiej Szkoły przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ wsparli światową akcję

165
Max Pawłowski, klasa 6

#MuremZaPolskimMundurem to akcja mająca na celu wsparcie i podziękowanie dla polskich służb mundurowych (żołnierzy Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji i Wojsk Obrony Terytorialnej) pełniących niebezpieczną i bardzo trudną służbę na wschodniej, polsko-białoruskiej granicy oraz strzegących bezpieczeństwa Rzeczypospolitej.

Adriana Surówka, klasa 6
Fabian Klucha, klasa 6

Jak wszyscy wiemy, akcja została zorganizowana spontanicznie i przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Początkowo została ogłoszona na terenie Polski, ale za sprawą internetu objęła cały świat. W ten sposób dotarła do Polskiej Szkoły przy Parafii  św. Jadwigi w Trenton, NJ, gdzie została przyjęta bardzo pozytywnie i z dużym zainteresowaniem.

Nicolas Rosol
Na zdjęciu od lewej: Olena Ramocka, Michelle Pierog, Julia Maliszewska i Kamila Świądczak 
Na zdjęciu od lewej: Maya Legnola, Maksymilian Popławski, Adrian Ksielski i Ella Legnola
Zdjęcia: Archiwum Polskiej Szkoły w Trenton

W ramach tej akcji uczniowie klas od 0 do 8 przygotowali przepiękne kartki, plakaty oraz laurki, których tłem był mundur polskiego żołnierza, godło i flaga biało-czerwona. Nie zabrakło ciepłych życzeń i gorących pozdrowień. Prace naszych uczniów  są symbolicznym gestem wsparcia, solidarności i szacunku do polskiego munduru.

Opracowała: Beata Strzałkowska