Victoria Konefal Miss Polonią USA

60

17-letnia Victoria Konefal została w sobotę wybrana najładniejszą Polką w całych Stanach Zjednoczonych. Konkurs piękności Miss Polonia USA 2015 odbył się po raz 21.

Trzynaście kandydatek z różnych stanów wzięło udział w sobotnich wyborach najładniejszej Polki na rok 2015. Impreza, której organizatorem od wielu lat jest Aldona von Laube, odbyła się po raz 21. i miała miejsce w audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego na Grenepoincie.

Tytuł Miss Polonia USA 2015 otrzymała 17-letnia Victoria Konefal, mieszkająca na brooklyńskim Kensingtonie. Wybrano także dwie wicemiss, którymi zostały kandydatki z Connecticut – Nicole Pierzchalski oraz Paulina Bacławska.

Victoria Konefal studiuje psychologię na Wagner College. Wcześniej ukończyła La Guardia High School, gdzie studiowała aktorstwo, będące jej wielką pasją. Jej talentem aktorskim interesują się m.in. agenci filmowi z Hollywood. Poza tym śpiewa oraz tańczy.

Najładniejsza Polka w USA uczęszczała także do Polskiej Szkoły Dokształcającej im. generała Kazimierza Pułaskiego, działającej przy parafii św. Franciszki de Chantal na Brooklynie, dzięki czemu pięknie mówi w naszym ojczystym języku.

Jak zdradziła w rozmowie z „Nowym Dziennikiem” jej mama – Małgorzata Zawisny, Victoria jest bardzo ambitną i utalentowaną dziewczyną, natomiast w wieku siedmiu lat wygrała nowojorską edycję National American Miss of Princess 2004.

Autor: WueM