Volvo najpopularniejszą marką w Polsce

0
1


FOTO: Materiały promocyjne

Nowa seria Volvo C30, S40i V50 z oszczędnymi dieslami o pojemności 1,6 litra. Funkcja Start/Stop umożliwia wyłączenie silnika podczas postoju w momencie wrzucenia biegu jałowego – po zwolnieniu pedału sprzęgła silnik wyłącza się samoczynnie. Po naciśnięciu przez kierowcę pedału sprzęgła silnik ponownie zostaje uruchomiony

Volvo to najpopularniejsza i najlepiej postrzegana marka na polskim rynku. Co więcej –autoryzowane stacje serwisowe szwedzkiego producenta uzyskały także najwyższe uznanie pod względem estetyki i kultury obsługi.

Takie rezultaty przyniósł zorganizowany już po raz czwarty przez tygodnik "Auto Świat" Narodowy Auto Test (NAT). Badanie realizowane było w tym roku na łącznej próbie 18 000 użytkowników.
Narodowy Auto Test to kompleksowe badanie opinii polskich kierowców na temat posiadanych przez nich samochodów. Właściciele lub użytkownicy aut wypełniają internetowy kwestionariusz, dzieląc się spostrzeżeniami i uwagami na temat posiadanego samochodu, jakości obsługi firm ubezpieczeniowych, autoryzowanych i nieautoryzowanych warsztatów naprawczych czy też poziomu fachowości dilerów.
W tegorocznej edycji Volvo potwierdziło swoją pozycję lidera z roku ubiegłego. Szwedzki producent uzyskał łączną notę 88 pkt na 100 możliwych do zdobycia, poprawiając jednocześnie wynik z roku ubiegłego (86,61 pkt).
"Najlepszy, po raz kolejny z rzędu wynik, który osiągnęliśmy, to powód do dumy. Surowi jurorzy, jakimi są użytkownicy samochodów Volvo, oczekują od nas niezawodności i najlepszej jakości. Przyznane przez nich wyróżnienie to dla nas najlepszy dowód uznania. To także motywacja, by mając na uwadze satysfakcję każdego klienta, nieustannie doskonalić nasze pojazdy i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników" – mówi Marcin Klimczewski, dyrektor marketingu i PR Volvo Auto Polska.
Volvo zostało także niekwestionowanym liderem tegorocznej edycji NAT jeśli chodzi o ocenę autoryzowanych stacji obsługi. W ocenie użytkowników i respondentów NAT to właśnie punkty obsługi Volvo oznaczają się najwyższym poziomem estetyki serwisów i kultury obsługi. Uzyskany przez szwedzkiego producenta wynik to 92,63 pkt, co w porównaniu do ubiegłorocznego rezultatu daje poprawę o nieco ponad 2 pkt.

 
Volvo C30 w tunelu aerodynamicznym. Nawet kształt kół wany jest dla osiągnięcia wysokiej ekonomii spalania. Ponadto firmy oponiarskie wprowadzają na rynek pierwsze modele bardzo oszczędnych opon ze zmniejszonym oporem toczenia

"Kupno samochodu to tylko początek relacji klienta z naszą marką. Nieustannie dbamy o to, by estetyka i kultura obsługi autoryzowanych stacji były czynnikami wpływającymi na pozytywny wizerunek Volvo. Zadowolony z produktu, a także całości procesu obsługi klient to satysfakcja dla nas i gwarancja sukcesu na rynku" – dodaje Klimczewski.
Rok 2008 był dla Volvo bardzo udany także pod względem liczby sprzedanych aut. Plany producenta zostały przekroczone, a udział firmy w całym rynku zwiększył się. "Miano najpopularniejszej i najlepiej postrzeganej marki samochodów, jakie otrzymało Volvo w tegorocznej edycji Narodowego Auto Testu, znajduje potwierdzenie w rosnącej liczbie sprzedanych aut i naszym sukcesie na rynku. To także wyraźna informacja, że kierunek naszych działań jest słuszny. Tym bardziej w trudnych warunkach gospodarczych, z jakimi przyszło borykać się obecnie branży motoryzacyjnej" – mówi Marcin Klimczewski.
Za kilka miesięcy tak do Polski, jak i na rynek Stanów Zjednoczonych trafią najnowsze modele Volvo S60, które zostały zaprezentowane w Chicago i Genewie jako model koncepcyjny. Przypuszcza się, że wraz z jego wejściem na rynek Volvo jeszcze bardziej podniesie poziom zadowolenia klientów.
Jednym z najbardziej popularnych Volvo zarówno w Polsce, jak i w USA było od lat Volvo S60. Ostatni egzemplarz tego udanego pojazdu zszedł z taśmy w Ghent (Belgia) 31 marca o 4:15 nad ranem. Najwięcej "sześćdziesiątek" powstało w roku 2001, kiedy to fabrykę opuściło 108 906 sztuk S60. Od tej pory zaczną się przygotowania do produkcji nowego modelu S60, dzielącego wiele technologii z modelami S80, V70, XC70 i również XC60. Powierzchnia produkcyjna zostanie powiększona prawie o 100 procent.

Autor: Zbigniew BROŻYNA