Walentynki ze szlachetnym celem

15

Małgorzata i Andrzej Natkańcowie zostaną w tym roku uhonorowani podczas Balu Walentynkowego organizowanego przez Children’s Smile Foundation. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Działająca od ponad 15 lat w metropolii nowojorskiej Fundacja Uśmiech Dziecka zaprasza wszystkich do udziału w dorocznej imprezie, mającej na celu pozyskanie funduszy na pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los. Dodatkowo, jak zapewniają organizatorzy, dochód z loterii przeprowadzonej podczas balu zostanie przekazany na leczenie Matyldy Jastrowicz, rocznego dziecka chorego na nowotwór oka.

Dziewczynka, która walczy z siatkówczakiem, przejdzie w Nowym Jorku skomplikowany zabieg ratujący chore oczko. Koszt kuracji, która zostanie przeprowadzona przez dr. Davida Abramsona w Memorial Sloan Kettering Cancer na Manhattanie, wynosi ponad 200 tysięcy dolarów.

Tradycją Balu Walentynkowego jest wręczenie wyróżnienia osobom zaangażowanym w pomoc dzieciom i ich rodzinom będącym w potrzebie. W tym roku za hojność i dobre serce zostaną uhonorowani Małgorzata i Andrzej Natkańcowie, właściciele firmy AMN Corporation Heating & Plumbing Contractor z Maspeth.

„Państwo Natkaniec od wielu lat wspierają działalność charytatywną fundacji, a od kilku lat dodatkowo sprawują opiekę nad samotną matką z pięciorgiem dzieci z New Jersey, podopiecznymi Children's Smile Foundation, którym organizują wspaniałe wakacje” – stwierdziła w liście przesłanym do redakcji „Nowego Dziennika” Joanna Mrzyk, dyrektor wykonawcza Fundacji Uśmiech Dziecka.

Doroczny Bal Walentynkowy, który odbędzie się w sobotę, 13 lutego, będzie miał miejsce w Elite Palace na Woodside na Queensie przy 69-02 Garfield Ave. i rozpocznie się o godz. 7 wieczorem. Do tańca będzie grał zespół The Masters. Bilety są w cenie 125 dolarów i można je nabyć w siedzibie Fundacji Uśmiech Dziecka na Maspeth lub zarezerwować telefonicznie pod numerem (718) 894-6443 lub wysyłając email na adres [email protected].

Autor: WueM