Wdzięczność za serce babć i dziadków

0
4

W pięknie udekorowanej sali bibliotecznej uczniowie z klas II, III, IV, V i VI, pod kierunkiem opiekunki biblioteki Danuty Lisowskiej, przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Były to piosenki i wiersze nawiązujące do tego święta. Sprawiły, że babcie i dziadkowie uśmiechali się, bili brawo, a czasami nawet śpiewali wraz z uczniami. Wiele radości przyniosły widzom dwie inscenizacje: „Dziadek, stołek i rosołek“ w wykonaniu uczniów klas II i IV oraz „Wywiad z babcią Kowalską“ zaprezentowany przez uczniów klas II i III. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali kierowane do nich czułe słowa. No bo przecież dzieci poprzez wiersz i piosenkę wyrażały swoim dziadkom i babciom wdzięczność za trud i wychowanie.

Część artystyczna w wykonaniu dzieci zakończyła się odśpiewaniem „Sto lat“ dla bohaterów dnia. Babcie i dziadkowie byli uradowani i dumni ze swoich wnucząt.
Ale to nie był koniec artystycznych wzruszeń, bowiem pojawił się ze swoim ulubionym akordeonem Jan Słowiński, który grał i śpiewał piosenki z lat swojej młodości, a także z lat młodości wielu uczestników tego pięknego spotkania, m.in.: „Głęboką studzienkę“ i „Zbuduję domek z cegieł trzynastu“. Zaśpiewał też specjalną piosenkę dla pani dyrektor szkoły „Jak się bawią ludzie“. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali „Barkę“ – ulubiony utwór papieża Jana Pawła II, jako że szkoła nosi jego imię.

Agnieszka Czajkowska, dyrektorka szkoły, podziękowała dzieciom za piękny program, a wszystkim gościom  życzyła zdrowia i pomyślności. Potem mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem i malinową herbatą. A kiedy odetchnęli, robili sobie pamiątkowe zdjęcia z wnuczkami.

Opiekunka biblioteki Danuta Lisowska wyraziła serdeczne podziękowania Małgorzacie Szeszko – wychowawczyni klasy drugiej, a także mamom Renacie Domaradzkiej i Barbarze Prajzner za miłą współpracę, za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Autor: Janusz M. Szlechta