Wielki odzew Polonii

18

Zarówno artykuł w "Nowym Dzienniku" na temat tragedii Doroty Zakrzewskiej, jak i akcja prowadzona przez jej rodzinę, przyniosły i wciąż przynoszą niezwykłe rezultaty.

Zarówno artykuł w "Nowym Dzienniku" na temat tragedii Doroty Zakrzewskiej, jak i akcja prowadzona przez jej rodzinę, przyniosły i wciąż przynoszą niezwykłe rezultaty.

Do naszej redakcji zgłosiło się mnóstwo osób poruszonych losem pani Doroty, które chciały jej pomóc w jakikolwiek sposób – oferując wsparcie finansowe i duchowe. Zgłaszają się Polacy z różnych stanów, w tym Magdalena Kalkowska z Connecticut, która wielokrotnie już wyrażała chęć pomocy różnym osobom w potrzebie, opisywanym przez naszą gazetę. Nie zawiodła i tym razem.

Czytaj również: Pomagamy trojaczkom z New Jersey

Pomoc materialną oferowały osoby prywatne i organizacje. Pieniądze spontanicznie zbierali między sobą pracownicy Chase Banku z oddziału na Greenpoincie i pracownicy Affinia Shelburne Hotel, jak również dzieci w szkołach polonijnych, w tym w placówce im. Mikołaja Kopernika w New Jersey oraz polskiej szkole im. bł. Jana Pawła II na Maspeth.

Z kolei państwo Hania i Wiesław Piórkowscy, prowadzący Ośrodek Albatros w Pensylwanii, zaoferowali pani Dorocie i jej dzieciom darmowy pobyt, kiedy tylko zechce z maluchami przyjechać tam na wakacje.

Rodzina Zakrzewskich dziękuje też za wsparcie: Maria’s Hair Salon, Margaret Beauty Salon, państwu Kurzynom (Meat Market), rodzinom i znajomym Magdaleny i Krzysztofa Sadowskich oraz Krystyny i Witka Rogińskich, proboszczowi parafii św.św. Cyryla i Metodego i wszystkim tamtejszym parafianom oraz wielu innym osobom prywatnym. "Jesteśmy wdzięczni za każdego dolara" – mówią.

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, o godz. 18 Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. bł. Jana Pawła II na Maspeth oraz Fundacja Uśmiech Dziecka zapraszają także na festyn na placu parafii św. Krzyża przy 56-01 61 Street. Dochód zostanie przeznaczony między innymi na pomoc pani Dorocie, która weźmie udział w festynie. Bilety wstępu kosztować będą 10 dolarów (dzieci mają wstęp za darmo). Będzie grał zespół Retro, wystąpią: zespół ludowy Polonaise Dance oraz tancerze z Joseph’s Dance Studio, odbędą się loterie, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. W festynie weźmie też udział wiele znanych osobistości życia polonijnego i artystów. Nie zabraknie przysmaków kuchni polskiej.

EK

Autor: