Wschodząca Gwiazda Naszej Unii 2019

221
15-letnia Natalia Kawalec jest śpiewaczką i kompozytorką, uczennicą 2 klasy James B. Conant High School w Chicago i Polskiej Szkoły św. Trójcy ZDJĘCIA: PSFCU

Utalentowana 15-letnia śpiewaczka Natalia Kawalec z Chicago została uznana za Wschodzącą Gwiazdę 2019 Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej. To już czwarta osoba, młoda wiekiem i utalentowana członkini PSFCU, która otrzymała ten zaszczytny tytuł.

Podczas uroczystości w siedzibie PSFCU na nowojorskim Greenpoincie Natalia Kawalec odebrała specjalny certyfikat oraz czek na pięć tysięcy dolarów. „Już po raz czwarty przyznajemy nagrodę dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii i cieszy mnie, że po trojgu sportowcach nagradzamy po raz pierwszy osobę z szeroko pojętego świata show-biznesu. Ważne też, że Natalia jest pierwszą osobą z Chicago, która tę nagrodę otrzymuje, co jest tylko potwierdzeniem faktu, jak ważny to dla naszej Unii rejon działania” – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski. Dodał, że Natalia Kawalec, śpiewając, „będzie rozsławiać imię Polonii i Polski nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie”. Już jako Wschodząca Gwiazda Naszej Unii 2019 Natalia zaśpiewała na tegorocznej nowojorskiej Paradzie Pułaskiego, występując na platformie, która towarzyszyła kontyngentowi PSFCU.

Natalia Kawalec ma 15 lat i jest uczennicą 2 klasy James B. Conant High School w Chicago, uczęszcza także do Polskiej Szkoły św. Trójcy. Śpiewa właściwie od zawsze: zaczynała, jako mała dziewczynka w scholi dziecięcej w kościele na popularnym w Chicago „Trójcowie”, od wieku 5 lat gra także na pianinie. Od paru lat zdobywa pierwsze nagrody na różnych konkursach muzycznych, konkursach piosenki polskiej. Jest multiinstrumentalistą: gra na pianinie (to jej ulubiony instrument), gitarze, flecie poprzecznym i ukulele. Pisze i komponuje własne utwory. Nagrała swój pierwszy singiel „Can’t Wait”, który jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych i na jej kanale w YouTube. Natalia nagrała swoją pierwszą, świąteczną płytę, obecnie zbiera materiał na debiutancki album. Właściwie każdą wolną chwilę przeznacza na śpiewanie i komponowanie. Bardzo ceni polską piosenkę, lubi śpiewać m.in. utwory Czesława Niemena. Obecnie pobiera lekcje śpiewu u znanej chicagowskiej artystki, kompozytorki i piosenkarki Jade Maze. Od 10 lat należy do Zespołu Pieśni i Tańca „Lajkonik”, z którym miała okazję kilkakrotnie brać udział w festiwalach w Polsce.

Natalia z rodziną i z dyrektorem Unii Bogdanem Chmielewskim (w środku)

Nagroda dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii została wręczona po raz czwarty. Ustanowiono ją w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych wiekiem członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w “dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”. Poprzedni laureaci to: pływak Michał Domagała (2014), brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiero 2016 w szermierce Monika Aksamit (2016) oraz gimnastyk Tymoteusz Kutyła (2018).

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa – powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie – jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski oraz największą etniczną unię kredytową w Stanach Zjednoczonych. Obsługuje ponad 100 tysięcy członków i ich rodzin (łącznie ponad 135 tys. osób). Aktywa PSFCU przekroczyły w tym roku 2 miliardy dolarów. Unia posiada 19 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. 9 listopada zostanie otwarty 20. oddział – a szósty w aglomeracji chicagowskiej – w Orland Park, IL.