Wspaniały rekord w Trenton!

90
Stab WOŚP w Trenton ZDJĘCIA: KONRAD KANCLERSKI

Orkiestra zagrała w tym roku po raz 7. w Trenton, NJ, i po raz 7. w Ambassador Banquet Hall. Życzliwi i oddani Orkiestrze właściciele Jadwiga i Grzegorz Wojterowie udostępniają swoją restaurację zawsze bezpłatnie. W sztabie, który zajmował się przygotowaniem wydarzenia, a potem rozliczeniem pieniędzy pracowało ponad 50 osób. Po raz drugi sztabem dowodził Zbyszek Mystkowski.

W poprzednich latach zbieraliśmy około 30 tysięcy dolarów, ale już w 2019 roku ustanowiliśmy wspaniały rekord, bo uzbieraliśmy 93 tysiące – powiedział „Nowemu Dziennikowi” Zbyszek Mystkowski. – Tym razem w ciągu 10 godzin uzbieraliśmy ponad 100 tys. dol. Będzie więcej, bo pieniądze wciąż napływają. To jest ewenement, bo przecież w Trenton Polonia nie jest zbyt liczna. Dlatego dziękuję wszystkim za ogromne serca. Podobnie jak rok temu, dołączyli do nas strażacy i policjanci – Amerykanie – służący w Trenton. Wsparli nas finansowo. No i tańczyły dla nas piękne tancerki z Kolumbii i Brazylii” – podkreślił szef trentońskiej Orkiestry.

Dowódcy sztabu Beata i Zbyszek Mystkowscy oraz Gabrysia, Victoria i Scarlett


Orkiestrę wsparły dwie polskie szkoły: „Ogniwo” i przy parafii św. Jadwigi. Ryszard Druch, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizował aukcję obrazów i innych dzieł sztuki związanych z jego Druch Studio Gallery. „Wystawiłem 32 obiekty. Były to moje rysunki satyryczne, prace moich uczniów w wieku od 9 do 12 lat, dwa obrazy i płaskorzeźba artysty Grzegorza Gustawa, obrazy mojej studentki seniorki Lucyny Barszcz oraz podarowane przez sympatyków Orkiestry szkło artystyczne i dwie fotografie – powiedział „Nowemu Dziennikowi” Ryszard Druch. – W prowadzeniu aukcji wspierali mnie Łukasz oraz Mariola i Hubert Kojerowie. Wszystkie prace dzieci zostały sprzedane. Z samej aukcji uzbieraliśmy 3600 dol. Dzięki wpłatom członków oddziału Fundacji Kościuszkowskiej w Filadelfii oraz innych osób uzyskaliśmy dodatkowo 1155 dol., czyli w sumie 4755 dol. Dziękuję wszystkim za wsparcie idei, jaką jest Orkiestra” – podkreślił pan Ryszard.

12-letnia Emilka Wróblewski ze swoim obrazem podczas aukcji. Z tyłu: Hubert Kojer i Ryszard Druch FOTO: DAMIAN KROLL