Wspólna wystawa ojca i syna

249
Na zdjęciu (od lewej): Artur Skowron, Janusz Skowron i manager banku Halina Wójtowicz FOTO: ARCHIWUM JANUSZA SKOWRONA

Dzięki życzliwości Haliny Wójtowicz, manager Citibanku na Greenpoincie, w siedzibie tego banku otwarta została wystawa "NEW WORKS" najnowszych prac znanych Polonii artystów Janusza Skowrona i jego syna Artura.

Zderzenie ze sztuką tych twórców jest intrygujące. Na pewno skłania do refleksji. „We współczesnej rzeczywistości wystaw on-line cieszymy się, że nasza jest w realu i zainteresowani sztuką mogą ją osobiście obejrzeć” – powiedział Janusz Skowron „Nowemu Dziennikowi”.

Obrazy na ścianie w banku są niewątpliwą atrakcją dla klientów
ZDJĘCIA: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

Wystawa w Citibanku jest dziesiątą wspólną ekspozycją ojca i syna. Znalazły się na niej 23 najnowsze obrazy ich autorstwa. Janusz Skowron zawiesił na ścianach  kompozycje pejzażowe: kolorowe i optymistyczne w odbiorze, monotypie oraz obrazy, które powstały na samym początku minionego roku, a także kilka bardziej refleksyjnych z okresu pandemii. Najsmutniejsze zostały w pracowni…

Artur Skowron jest zafascynowany oceanem, co widać w jego twórczości

Artur natomiast od wielu lat mieszka na półwyspie Rockaway na Queensie, jest zapalonym wędkarzem, kocha ocean, więc postanowił przybliżyć odbiorcy wielobarwny świat podwodnych stworzeń.

Tą wystawą Janusz Skowron i jego syn Artur chcą pokazać, że są, tworzą i robią coś,
co dodaje ludziom trochę radości

Na pewno nie jest to ostatnia wspólna wystawa artystów Skowronów. Od kilku lat przygotowują się do zorganizowania dużej wystaw swych prac w Polsce. Jeżeli sytuacja będzie sprzyjająca, to może się to uda już w 2021 roku. Na razie artyści nie chcą mówić o szczegółach, aby… nie zapeszyć. Wystawa „NEW WORKS” w Citibank przy 836 Manhattan Avenue na Brooklynie, NY, potrwa do połowy stycznia.