Wspólny rajd, nowe znajomości

0
1

Wspólny rajd po Harriman State Park, w którym wzięli udział członkowie i sympatycy Naszej Ściany i Organizacji Studentów Polskich odbył się 7 kwietnia. Pogoda dopisała, podobnie jak nastroje.

„Mieliśmy dużą grupę wspaniałych osób, a po rajdzie skrzynki mailowe Naszej Ściany i PSO dosłownie zostały zasypane mailami od uczestników z bardzo pozytywnymi wrażeniami z rajdu – mówi Adam Lezon, prezes Naszej Ściany. – Pomagamy sobie i wspieramy się nawzajem. Większe grupa to większe możliwości poznania nowych ciekawych osób. Po za tym chcemy pokazać, że młoda Polonia potrafi współdziałać a nie tylko współzawodniczyć”.

Obie organizacje biorą aktywny udział w życiu polonijnym, m.in. maszerują w Paradzie Pułaskiego, wspierają inne polonijne organizacje informując o wydarzeniach np. w Fundacji Kościuszkowskiej czy w konsulacie RP oraz włączają się do takich akcji jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Każda z nich ma też swoją oddzielną misję i program działania. Nasza Ściana, oprócz comiesięcznych spotkań klubowych, organizuje m.in. wyjazdy na konie, rowery i kajaki.

Natomiast PSO, które zrzesza i pomaga studentom polskiego pochodzenia uczęszczających na studia w Nowym Jorku, każdego roku urządza bal studenta, z którego dochód przeznaczany jest na stypendia dla studentów. Nie brakuje też wydarzeń, które sprzyjają relaksowi oraz nawiązywaniu jakże cennych w dzisiejszych czasach kontaktów.

PSO organizuje rajdy górskie i letni piknik, a ostatnio również wprowadziła do programu rozgrywki piłki siatkowej na plaży.
Wspólny rajd, po którym odbył się piknik i smażenie kiełbasek, tak się spodobał jego uczestnikom, że już pojawiły się głosy zorganizowania kolejnego.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się wspólnymi siłami zorganizować tak fantastyczny wypad w góry. Liczba osób pokazała, że jest zainteresowanie i że warto jest organizować takie wyjazdy. Każdy z nas wrócił z bagażem nowych wrażeń i znajomości” – mówi Mariusz Knap, project manager z PSO.

 

Autor: AS